šeštadienis, liepos 4 d.
Vidutinė alga Lietuvoje – tūkstantis
tiesa.com

Lietuvos premjeras prasitarė, kad jau kitais metais šalyje vidutinis mėnesio darbo užmokestis gali pasiekti keturženklę sumą.

„Manau, kad tikrai į tą traukinį kitais metais įšoksime“, – tikino Saulius Skvernelis, seime pristatydamas praėjusių metų jo vadovaujamos 17-osios Vyriausybės veiklos ataskaitą.

Taip jis pareiškė, atsakydamas į klausimą apie Vyriausybės planus, kad vidutinė alga įveiktų „psichologiškai svarbią 1000 eurų ribą“. Dabar vidutinė alga, kuri skaičiuojama be individualiose įmonėse dirbančių gyventojų uždarbių rodiklių, Lietuvoje siekia 884,8 euro neatskaičius mokesčių.

Kalbėdamas apie praėjusius metus premjeras tvirtino, kad jie buvo geri, pavyko pasiekti itin pozityvių rezultatų, viršyti lūkesčius, nemažai tikslų įgyvendinta greičiau, nei planuota.

„Praėjusiais metais skyrėme itin daug dėmesio kovai su skurdu ir turtine nelygybe. Kovai su skurdu ir socialine atskirtimi skirta daugiau nei 600 mln. eurų, taikyti įvairūs sprendimų būdai“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Jis minėjo, kad pernai priimti sprendimai dėl atlyginimų, pensijų, neapmokestinamo minimumo, pašalpų didinimo, įvestos išmokos vaikams ir kt.

„2017 m., palyginti su 2016 m., vidutinis socialinės pašalpos dydis per mėnesį vienam gyventojui augo beveik 14 proc. Tai susiję su Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimais. Tačiau vidutiniškai per vieną mėnesį socialinę pašalpą gavusių asmenų skaičius sumažėjo daugiau negu 15 proc., išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 3,5 proc.“, – sakė S. Skvernelis.

Jo vadovaujama Vyriausybė dirba nuo 2016 m. gruodžio.

2018 04 13 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt