pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Vienkartinės e. cigaretės nuodija ne tik sveikatą, bet ir aplinką: laikomos dėžėse, nes nėra, kaip jų perdirbti
Alfa.lt
Linkedin/ Rugilė Matusevičiūtė
Elektroninės cigaretės

Aplinkosaugos aktyvistė, iniciatyvos „Tvari Lietuva“ ambasadorė Rugilė Matusevičiūtė, apsilankiusi elektroninių atliekų perdirbimo fabrike, krūptelėjo nuo to, ką išvydo: vienkartinės e. cigaretės nėra perdirbamos, nes tokia perdirbimo technologija dar neegzistuoja.

„Šitos vienkartinės elektroninės cigaretės, kurios yra absoliutus nuodas ir nepilnamečių žalojimas, dar ir neperdirbamos. Visi žinome, kad naudoti daiktą su baterija VIENĄ KARTĄ yra kažkokia nesuvokiamybė, bet didžioji dalis tikisi, kad atsakingai pridavus bent perdirbs tą bateriją. Tai ne, neperdirbs.

Pasak perdirbėjų, tokia technologija bent kol kas plačiai neegzistuoja. Jie tiesiog renka, kaupia ir laukia šviesaus rytojaus, kol kažkas vizionieriškai suras būdą jas tvarkyti. Gal tai būsit jūs? Gal ir nebūsit, bet tada nebūkit ir tie, kurie tas vienkartines baterijas mėto“, – savo socialinių tinklų „LinkedIn“ paskyroje rašė R. Matusevičiūtė.

Aktyvistė primena, kad dar „2019 m. 65 proc. 15–16 metų amžiaus vaikų jau buvo bent kartą bandę e. cigarečių“, ir džiaugiasi, kad nuo liepos 1 d. įsigalios draudimas skoninėms e. cigaretėms.

„Tai gera pradžia mažinti e. cigarečių naudojimą tarp nepilnamečių, bet įstatymas priimtas sveikatos sumetimais, ne aplinkosaugos. Aš manau, kad reikėtų drausti visas vienkartines cigaretes tol, kol neatsiras perdirbimo galimybė“, – socialiniuose tinkluose mintimis dalijosi R. Matusevičiūtė.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 07 01 09:31
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt