ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Vilniaus barai savivaldybei įsipareigojo laikytis griežtesnių saugumo priemonių
Alfa.lt

Vilniaus savivaldybė sekmadienį pranešė pasiekusi susitarimą su sostinės barais ir restoranais – šie įsipareigojo laikytis griežtesnių saugumo priemonių tam, kad būtų užkirstas kelias koronaviruso plitimui.

„Vilniaus miesto situacija, vertinant užsikrėtimų koronavirusu skaičių ir esamų židinių grėsmingumą, anaiptol nėra sudėtingesnė nei kitų Lietuvos miestų, todėl neskubame atsiliepti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro raginimą stabdyti barų, klubų ir sporto įstaigų veiklą“, – pranešime cituojamas sostinės savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Pastaruoju metu pandemijos kontekste vis daugiau kalbama apie tai, kaip svarbu skirti dėmesį visuomenės emocinei sveikatai, o tai priklauso ir nuo mūsų laisvalaikio, fizinio aktyvumo bei, žinoma, galimybės dirbti ir užsidirbti. Tikėtina ir tai, kad nelikus galimybės pasilinksminti kontroliuojamose vietose, žmonės rinksis privačiai, kur sunku tikėtis asmens apsaugos priemonių naudojimo“, – sakė jis.

Savivaldybės teigimu, šį savaitgalį su Vilniaus teritorijoje veikiančiais barais, restoranais, kavinėmis ir naktiniais klubais buvo aptartos susitarimo detalės ir nuspręsta dokumente, kurį maitinimo ir pasilinksminimo įstaigos gali pasirašyti savanoriškai, įtvirtinti aiškias saugumo priemones, kurių pasirašiusieji įsipareigoja laikytis.

Tiesa, susitarimo nepasirašiusioms įstaigoms bus taikomos griežtesnės kontrolės priemonės.

„Nei verslo įmonėms, nei savivaldybei neatrodys priimtina, jei šiame paslaugų sektoriuje bus įmonių, kurios garsės tuo, jog nesilaiko bendrų susitarimų ir reikalavimų, ir kaip tik dėl to jas rinksis žmonės, atsukę nugaras toms, kurios rūpinasi viešuoju interesu. Apskritai viskas yra vilniečių rankose – tiek jų laisvalaikis, tiek sveikata. Jeigu elgsimės atsakingai – vakarėlis galės tęstis“, – sakė P. Poderskis.

Susitarimą pasirašiusios įstaigos įsipareigoja, kad jų patalpose ir kiemuose nuolat bus dėvimos apsauginės veido kaukės, išskyrus atvejus, kai geriama, valgoma ar rūkoma. Eilėse prie baro ir prekystalio turės būti laikomasi vieno metro atstumo, nusipirktą maistą ar gėrimus bus galima vartoti tik dviejų metrų atstumu nuo staliuko ar baro.

Valgymui ir gėrimui skirtos sėdimos vietos privalės būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės. Įleidžiant lankytojus į įstaigų vidų, kai patalpos užpildytos, bus privaloma laikytis principo, kad nauji klientai gali įeiti tik pakeisdami išeinančius. Taip pat įstaigos privalės užtikrinti rankų dezinfekavimą prie įėjimo, baro ir tualetuose.

Rekomenduojama matuoti lankytojų kūno temperatūrą ir neįleisti tų, kurių temperatūra viršija Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijas. Taip pat patariama registruoti visus lankytojus ir išsaugoti jų telefono numerį 21 dieną, kad židinio atsiradimo atveju būtų galima pateikti duomenis NVSC.

Viešojo maitinimo įstaigos taip pat įsipareigoja griežtai kontroliuoti taisyklių nesilaikančius lankytojus ir išprašyti bei tą parą nebeįleisti antrą kartą tvarką pažeidusių klientų.

Įsipareigojama nuolat pildyti darbuotojų sveikatos žurnalą, užtikrinti savalaikį patalpų valymą, dezinfekavimą ir vėdinimą bei visus darbuotojus tirti PGR testais pagal NVSC rekomendacijas.

Visos šios taisyklės privalės būti iškabintos matomose vietose prie įėjimo, koridoriuose ir kitur, o visiems darbuotojams turės būti pravesti išsamūs instruktažai.

Sostinės maitinimo ir pasilinksminimo vietos taip pat yra prašomos kiekvienos dienos piko valandų metu įkelti nuotraukas į socialinį tinklą Instagram bei jas žymėti specialia grotažyme #SafeVilnius.

Savivaldybė tuo metu visus susitarimo dalyvius žymės specialiame žemėlapyje, kuris bus matomas internetiniame puslapyje, specialiais ženklais bus pažymėtos ir įstaigų durys.

„Pasirašydamos šį susitarimą abi pusės sutarė, kad numatytų maitinimo įstaigų vykdomos ūkinės veiklos pertvarkymo priemonių taikymas yra savanoriškas, geros valios ir bendro susitelkimo gestas, siekiant kartu pažaboti COVID-19 infekcijos plėtimą“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Anot miesto valdžios, abi susitarimo pusės supranta, kad jei naųjųjų priemonių nepakaks, jos pasirodys neefektyvios ar atsiras nauji teisės aktai dėl kitokių priemonių, susitarimas gali keistis.

Be atskirų įstaigų susitarimą jau pasirašė Lietuvos barų ir kavinių asociacija, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija ir Vilniaus naktinis aljansas.

Savivaldybė taip pat teigia, kad panašaus susitarimo šios savaitės pradžioje bus siekiama ir su sostinės sporto klubais.

NVSC Vilniaus savivaldybei praėjusią savaitę pateikė rekomendacijas laikinai riboti grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą, kai negalima užtikrinti kaukių dėvėjimo bei trumpinti barų darbo laiką.

Šiems ribojimams pritaria ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Šį šeštadienį, NVSC duomenimis, iš 252 šalyje fiksuotų naujų susirgimų COVID-19, 97 nauji atvejai fiksuoti Vilniaus apskrityje, dėl didelio susirgimų kiekio specialistai nespėja atlikti epidemiologinių tyrimų. 

2020 10 19 08:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt