šeštadienis, spalio 1 d.
Vilniaus rajone – „Z“ raidės, kurių niekas nemato
Goda Košinskytė
Alfa.lt
Išpaišyta tvora

Vilniaus rajone, važiuojant Nemenčinės plentu ant kelio garsinės tvoros buvo išniekinti žodžiai „Slava Ukraini“ bei „Azov“. Užpaišyti šie žodžiai buvo ne bet kuo, o draudžiamais Rusijos agresijos prieš Ukrainą simboliais – raidėmis „Z“. Nors Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) tikina, kad šį kelią apžiūri ne rečiau nei kas dvi dienas, tačiau „Z“ raidžių šiame kelio ruože nepastebėjo.

Alfa.lt pastebėjo, kad Ukrainą palaikyantys žodžiai „Z“ raidėmis buvo išniekinti dar praėjusią savaitę. Tvora esanti šalia kelio Nemenčinės pl. taip niekada ir nebuvo sutvarkyta.

Susisiekus su LAKD ir paklausus apie atvejį, šie patikino nieko nežinoję ir patvirtino, kad „Kelių priežiūra“ nuolatinius kelių priežiūros darbus atlieka vadovaujantis nustatytais reikalavimais ir periodiškumu.

„Pagal pasirašytas sutartis keliai prižiūrimi antruoju priežiūros lygiu (šis kelias turėtų būti prižiūrimas būtent šiuo lygiu) turi būti apžiūrimi ne rečiau kaip kas 2 d., o apžiūrų metu užfiksavus teršalus ir (arba) šiukšlės, jie turi būti šalinami ne ilgiau kaip per 10 d.“, – Alfa.lt patikino LAKD atstovė Aušra Ramoškaitė.

Primename, kad pagal Seime priimtas pataisas, Lietuvoje draudžiama naudoti „totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti“.

Draudimas apima ir šiuo metu Rusijos kare su Ukraina naudojamus simbolius – raides „Z“, „V“ ir kitas.

Numatyta, kad už tokių simbolių demonstravimą grės 300–700 eurų bauda, o juridiniams asmenims ji sieks iki 1,2 tūkst. eurų. Pakartotinai nusižengus bus skiriama 500–900 eurų bauda fiziniams asmenims arba 800–1,5 tūkst. eurų bauda juridiniams asmenims.

Foto galerija.: new_000265217_0

2022 09 07 14:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt