pirmadienis, birželio 1 d.
Vilniaus tabore kraustynių nuotaikos
tiesa.com

Vilniaus tabore ne vieną dešimtmetį klestinčios prekybos narkotikais niekas nesugeba pažaboti. Dabar prieš taborą užsimojo sostinės savivaldybė. Valdininkai numatė lėšų socialiniam būstui, į kurį romų šeimos turėtų persikraustyti netrukus. Tiesa, kiek tokių šeimų bus ir kada įvyks ilgai laukiamos kraustynės, kol kas neaišku.

Klaustukai iškilę dėl kelių priežasčių: socialinių būstų trūksta, o ir romai neskuba palikti senųjų savo namų, kurie laiko nelegaliais statiniais.

Teismas yra priėmęs sprendimą nelegaliai pastatytus namus nugriauti ir tai ketinama įvykdyti. Anot Vilniaus vicemero Gintauto Palucko, su romais sutarta, kad nelegalūs statiniai bus griaunami, kai iš jų išsikraustys ten gyvenantys žmonės.

“Namai, kaip ir numato teismo sprendimai, bus griaunami, tiesiog yra susitarta su romų bendruomene, kad kai viena šeima išsikelia iš taboro, vienas statinys bus nugriaunamas, kad nebūtų tam tikrų pinktnaudžaivimų, savivaldybės terorizavimo, kad vieni šisikėlė, o kiti įsikėlė į tuos nelegalius pastatus”, - kalbėjo G. Paluckas, kurį citavo naujienų portalas delfi.lt.

Vilniaus savivaldybė numačiusi, kad netrukus tabore turėtų pradėti dirbti du socialiniai darbuotojai, kurie nuolat lankysis tabore ir bendraus su bendruomene. Valdininkai tikisi, kad esant tokiai priežiūrai statitiniai, kaip kad būdavo anksčiau, per naktį neišdygs.

G. Paluckas tikisi, kad per trejus metus iš taboro išsikels 40 šeimų ir visi jame gyvenantys 94 mokyklinio amžiaus vaikai.

2016 04 18 15:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt