ketvirtadienis, spalio 1 d.
Vilniečiai perka „Passat“, kauniečiai – „Golf“
tiesa.com

Transporto skelbimų portalo Autoplius.lt duomenimis, rugpjūčio mėnesį Vilniuje perkamiausi buvo naudoti „Volkswagen Passat“, Kaune – „Volkswagen Golf“, Klaipėdoje – „Opel Astra“ automobiliai. Šiauliuose vienodai nupirkta „Audi A6“ ir „Volkswagen Golf“. Marijampolėje taip pat lyderiauja „Volkswagen Passat“, o Tauragėje – „Renault Scenic“.

Apskritai šalyje perkamiausiais naudotais automobiliais išlieka vokiški, rugpjūtį jie sudarė beveik pusę visų parduotų naudotų automobilių. Apie 27 proc. parduotų buvo naudoti japoniški automobiliai, 10 proc. – prancūziški, ir tik beveik 6 proc. – pagaminti JAV.
 
Pasak Autoplius.lt vystymo vadovo Viktoro Daukšo, lietuviai geriausiai perka vokiškus automobilius, nes vertina jų kokybę. „Vyrauja nuomonė, kad net ir senesni vokiški automobiliai rečiau genda, dėl didelės pasiūlos rinkoje pigiau kainuoja jų taisymas – nesunku surasti tinkamas detales ir jų kainos priimtinesnės nei analogiškos kitose šalyse gamintų automobilių“, – pasakoja V. Daukšas.
Autoplius.lt vystymo vadovo teigimu, įtakos vokiškų automobilių populiarumui gali turėti ir tai, kad bent jau šiuo metu vokiškų automobilių pasiūla geriausiai atitinka pirkėjų lūkesčius. „Autoplius.lt duomenys rodo, kad parduodamų naudotų vokiškų automobilių kainos yra beveik ketvirtadaliu žemesnės nei vidutinės jų pasiūlos kainos, o, tarkim, japoniškų automobilių pasiūlos ir pardavimo kainos beveik nesiskiria. Tam turi įtakos, kad vokiški automobiliai greičiausi perkami senesni nei japoniški, bet gali reikšti ir tai, kad vokiškų automobilių pardavėjai taiko didesnes nuolaidas“, – priduria Autoplius.lt vystymo vadovas. Populiariausia Japonijoje pagamintų automobilių markė – „Toyota“, Prancūzijoje – „Renault“ ir „Peugeot“, JAV – „Ford“.
Geriausiai perkamos vokiškų automobilių markės – „Volkswagen“, BMW ir „Audi“. Autoplius.lt statistika rodo, kad „Volkswagen“ rugpjūtį parduota net už 17,2 mln. litų, jie sudaro 12,2 proc. naudotų automobilių rinkos. Naudoti BMW markės automobiliai užėmė 10,3 proc. rinkos, jų pardavimai siekė 14,5 mln. litų. „Audi“ markės automobiliai parduoti už 14,5 mln. litų, jie sudaro 10,3 proc. rinkos. Tokie rezultatai gauti remiantis daugiau nei 10 tūkst. respondentų atsakymais, kurie rugpjūčio mėnesį pažymėjo pardavę savo transporto priemonę.
Transporto skelbimų portalo duomenimis, rugpjūtį šalyje naudotų automobilių buvo nupirkta už daugiau nei 140 mln. litų.
 

2010 09 17 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt