šeštadienis, spalio 16 d.
Vilniuje apsigyvenę migrantai džiaugiasi sąlygomis, tačiau tikisi būti paleisti į laisvę
Goda Košinskytė
Alfa.lt
Migrantai

Vilniuje, Naujininkuose, Pabėgėlių priėmimo centre nuo pirmadienio jau apgyvendinta 80 nelegaliai Lietuvos sieną kirtusių migrantų, 32 iš jų vaikai, 9 kūdikiai.

Visi migrantai atvežti iš Medininkų modulinių namelių, kuriuose gyventi šeimomis su vaikais ir kūdikiais yra per sudėtinga.

Šiuo metu apgyvendintas tik trečiasis pastato aukštas. Šiame pastate iš viso planuojama apgyvendinti iki 300 migrantų, likusieji turėtų būti atvežti pasibaigus remonto darbams, spalio mėnesio eigoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė (SADM) Monika Navickienė pasakojo, jog šioje apgyvendinimo vietoje migrantai maistą gaminsis patys, taip kaip Rukoje. Jiems bus skirta 77 eurų mėnesinė išmoka, t.y. apie 2,5 Eur dienai.

„Parduotuvė stovyklos teritorijoje dar neveikia, tačiau pradės artimiausiu metu. „Maisto bankas“ yra pasirūpinęs migrantų maitinimu iki to laiko“, – sakė ministrė.

M. Navickienė patikino, kad Pabėgėlių registracijos centre veiks medicininis punktas, kuriame du kartus per savaitę konsultuos gydytojai su slaugos darbuotojais.

Nuo spalio 4 d. šešiolikai vaikų prasidės mokymas, jis vyks kitame – mokyklos pastate, vaikai bus mokomi ir lietuvių kalbos. Tuo tarpu suaugusiųjų užimtumas dar yra sprendžiamas su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO)

Alfa.lt kalbinti migrantai teigė, kad gyvenimo sąlygos centre yra geros, tačiau jie jaučiasi pavargę, jiems nepatinka grotos ant langų. Migrantai tikina, kad jų vaikai turėtų būti laisvėje, kaip ir jie. Vienas migrantas sakė ypatingai mylintis šią šalį ir lietuvius, sakė norintis susirasti darbą ir likti gyventi čia.

2021 09 28 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt