ketvirtadienis, liepos 16 d.
Vilniuje – daugybė rusų minėjo Pergalės dieną
tiesa.com

Pirmadienį, gegužės 9-ąją Vilnius nusidažė raudonai. Į sostinės Antakalnio kapines plūdo Pergalės dieną II-ąjame pasauliniame kare minintys rusai.

Dauguma atėjusių pagerbti karo veteranų ir karo aukų segėjo Georgijaus juosteles, ant karo aukoms atminti stovinčio memorialo dėjo raudonus gvazdikus. Gėles dovanojo ir karo veteranams.

Nemaža dalis susirinkusiųjų į minėjimą atsinešė per karą žuvusiųjų artimųjų nuotraukas.

Bene daugiausiai ginčų pastarasiais metais kyla dėl Georgijaus juostelių. Anot rusų, segėdami šias juostas jie solidarizuojasi su žuvusiais ir likusiais gyvais karo veteranais. Tuo tarpu kiti įsitikinę, kad ši simbolika šiomis dienomis turėtų būti siejama su Rusijos agresija Ukrainoje.

Lietuva Antrojo pasaulinio karo pabaigą, kaip ir kitos valstybės Europoje, minėjo savaitgalį, gegužės 8-ąją. Minėjimai gegužės 9-ąją vyko tik sovietmečiu. Mūsų šalies atstovai vieninteliai iš visų Europos Sąjungos (ES) narių nevyko į karinį paradą Maskvoje. Tokios pozicijos valdžia laikosi jau trečius metus.

Oficialiai Eurpoje gegužės 9-ąją minima Europos diena.

Antrasis pasaulinis karas prasidėjo 1939-aisiais ir baigėsi 1945 metais, jame dalyvavo 61 valstybė. Jam pasibaigus Lietuva liko okupuota Sovietų sąjungos.

Per šį karą žuvo 50-55 milijonai žmonių. Vien Sovietų sąjunga neteko 11 mln. karių ir net 7 mln. civilių.

Lietuvoje 139-1945 metais žuvo 275 tūkst. žmonių, iš jų 195 tūkst. žydų per Holokaustą. Dar 275 tūkst. lietuvių iki 1952-ųjų buvo ištremti, kalėjo lageriuose.

2016 05 09 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt