penktadienis, rugsėjo 25 d.
Vilniuje įsikurs keturios šeimos iš Irako
tiesa.com

Lietuvoje nuo liepos gyvenimą nuo nulio pradės kurti keturios irakiečių šeimos. Jos iš savo šalies pabėgo, nes buvo persekiojamos dėl tikėjimo. Artimiausiomis dienomis bus suderintos paskutinės žmonių atvykimo į Lietuvą detalės.

 Krikščionybę išpažįstančios šeimos apsigyvens Vilniuje, o jas globos ir saugiu atvykimu rūpinsis „Caritas“. Atvykstančius irakiečius numatoma mokyti lietuvių kalbos, supažindinti su Lietuvos istorija, pranešė naujienų agentūra BNS.

Šeimomis rūpinsis sostinės miesto parapijų bendruomenės. Tačiau ir paprasti žmonės kviečiami prisidėti ir parodyti gerą valią: bažnyčiose pamaldų metu bus renkamos aukos, raginama šeimas pasikviesti į svečius susipažindinti su Lietuvos kultūra, taip pat kartu leisti laisvalaikį.

Irake mažumą sudarančios krikščionių bendruomenės yra persekiojamos tokių ginkluotų grupuočių kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“. Grupuotės dideliu mastu vykdo brutalius žmogaus teisių pažeidimus, rengia prieš civilius asmenis nukreiptus išpuolius, egzekucijas, žudymus, grobimus, žaginimus.

2014 metų žiemą į Lietuvą atvyko 40 taip pat persekiotų krikščionių iš Sirijos, jų priėmimu rūpinosi Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia.

2015 06 17 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt