pirmadienis, kovo 8 d.
Vilniuje įžiebta Kalėdų eglė iškart pristatyta kaip karalienė
tiesa.com
facebook nuotrauka

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį buvo įžiebta svarbiausia šalies Kalėdų eglė, kuri jau kelerius metus iš eilės stebina savo grožiu ne tik sostinės gyventojus ir miesto svečius bei patenka ir į užsienio žiniasklaidos sudaromus gražiausių eglių sąrašus.

Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene. Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu tarsi mantija pasipuošusi karalienė labai simboliškai įsiterpusi tarp dviejų bokštų – Katedros varpinės ir Gedimino pilies.

Ją ištikimai saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilė, išrikiuota prie įėjimo į Kalėdų miestelio teritoriją. Kol minios dar tik rinkosi pradėti šventinį laikotarpį, eglės kūrėjai pasakojo, kad šiemet jai panaudotas įspūdingas skaičius papuošimų.

„Kalėdų eglutė yra 27 metrų aukščio, aplink ją įsikūrė didelis miestelis. Projektui buvo panaudota daugiau kaip 7 km girliandų ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų“, – vardijo vienas iš Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius.

Kalėdų eglės įžiebimo šventę „Kalėdos sostinėje 2019“ vesti pakviesti populiarūs TV laidų ir renginių vedėjai Mindaugas Rainys, Agnė Grudytė ir Marius Vasilevičius. Tradiciškai eglę Vilniaus Katedros aikštėje įžiebė miesto meras Remigijus Šimašius.

Šiemet savo pasirodymus susirinkusiems sostinėms gyventojams ir svečiams dovanoja populiaraus muzikinio šou „X faktorius“ žvaigždės Kristina, Antturi, „Good time boys“ ir šio sezono dalyviai Gerda bei Paulius.

Gražiausias savo dainas atlikti sutiko Jurgis Brūzga, Ieva Narkutė, Dainotas Varnas, „Biplan“, Jurijus Veklenko, o vakarui vainikuoti pasirinktas įspūdingas Saulius Prūsaičio pasirodymas. Griausmingai pradėtas magiškas sezonas iki pat sausio 6 dienos siūlys gausybę pramogų ir renginių.

Čia atgis švęsti įtraukiantys Kalėdų miesteliai, aplinkui suksis žavingas Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks pamėgta ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins ir vėl nauja Kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų.

„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos.

Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Keliomis valandomis anksčiau buvo įžiebta ir Kauno eglė.

Kalėdiniai renginiai šventiniu laikotarpiu vyks ir 22 Vilniaus bendruomenėse. Jos šiais metais sulauks ypatingo svečio – šventiniu laikotarpiu per Vilnių keliaus Kristoforas – 4 m aukščio šviesos instaliacija. Per metus gerai pailsėjęs, šventinį šeštadienį į sostinės gatves vėl išriedės Kalėdų traukinukas.

Tradicinis traukinukas važiuos ir miestiečius linksmins nuo lapkričio 30 d. Jo trasa drieksis nuo Arkikatedros link Pilies gatvės, kur traukinukas apsisuks Rotušės aikštėje ir Pilies gatve grįš atgal iki Katedros aikštės.

Į traukinuką galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje Kalėdų miestelis, kuri įsikurs prieš pat Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir stotelėje Rotušė, Rotušės aikštėje.

Praėjusiais metais tūkstančių lankytojų sulaukusi ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje pramogauti kvies ir šiais metais – nuo gruodžio 6 d. iki pat pavasario – kovo 8 d. Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ laukia ne tik susitikimas su Kalėda, bet ir linksmoji „Tele Bim-Bam“ kompanija.

Gruodžio 9–19 dienomis vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami balsuoti ir rinkti labiausiai patikusią kalėdinę vitriną. Gruodžio 15 d. sostinėje į gatves smagiai pabirs maži ir dideli nykštukai – vyks tradicinė 44-ojo „Eurovaistinės“ kalėdinio bėgimo šventė.

Gruodžio 17–22 d. Vinco Kudirkos aikštėje įsikurs stilingasis Kalėdinis Dizaino skveras, kur unikalius ir originalius savo gaminius pristatys daugiau nei 70 dizainerių ir kūrėjų: juvelyrų, keramikų, mados ir interjero dizainerių. Gruodžio 25–29 d. Katedros aikštėje įsikurs „Sniego karalienė“ – bus demonstruojama nauja Kalėdinė 3D pasaka.

Žiūrovai keturis kartus kas vakarą drauge su narsiąja Gerda įveiks kliūtis ir prisimins tikrąsias vertybes. Ypatinga praėjusių metų naujiena buvęs Naujųjų metų sutikimas prie Varpinės bokšto tampa nauja tradicija.

Gruodžio 31-ąją prieš pat vidurnaktį Varpinės bokštas vėl atgis ir žavės pribloškiančiu reginiu – specialiai 2020 metų sutikimui sukurta, unikalia vaizdo ir šviesų instaliacija. Laikrodžiui skambiai skelbiant Naujųjų metų pradžią, sostinės dangų nušvies spalvingi fejerverkai.

2019 12 01 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt