ketvirtadienis, spalio 1 d.
Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuoti aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“
tiesa.com
facebook nuotrauka

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio vakarą kariuomenės išminuotojai ėmėsi ją neutralizuoti, dėl to sostinės policija pataria nevažiuoti Ukmergės, Pieninės ir Stumbrų gatvėmis. Apie 19.20 val. policijos pareigūnai sakė, jog ketina uždaryti eismą šiomis gatvėmis. Dėl situacijos evakuotas ir prekybos centras „Panorama“.

Pasak policijos pareigūnų, evakuojami žmonės 75 metrų spinduliu. Iškasta Antrojo pasaulinio karo laikų nesprogusi aviacinė rusiška bomba FAB-100. Pirminiais duomenimis, jos svoris - per 100 kg. Anot kariškių, bombos sprogdiklis kovinėje padėtyje, tad kelia didelį pavojų aplinkiniams.

Dėl Vilniaus Žvėryno rajone ketvirtadienį rastos aviacinės bombos neutralizavimo darbų aplinkinėse gatvėse uždaromas esimas, patvirtino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.

„Policijos pareigūnai uždarys eismą rekomenduojamose vietose, atliks evakuaciją. Kai bus vietovė, kaip sakoma, tvarkinga ir švari, tada išminuotojai pradės daryti savo darbą“, – BNS sakė N. Alekna. Pasak jo, eismas bus uždarytas aplinkinėse gatvėse – Ukmergės, Pieninės, Stumbrų gatvėse, dalyje kelio E272. N. Alekna teigia, kad bombą neutralizuoti tikimasi kuo greičiau.

„Mes tikimės kuo greičiau, nes mūsų tikslas kuo greičiau ją neutralizuoti, kad žmonės galėtų grįžti į savo normalų gyvenimą. Bet tikrai neskubinsime saugumo procedūrų, kurios yra privalomos, nes vis tiek mūsų pagrindinis tikslas yra viską atlikti kuo saugiau“, – sakė jis.

„Kadangi pastatas („Panorama“ – BNS) pakliuvo į tą zoną, kurioje turėtų būti vykdoma evakuacija, tai policijos pareigūnai ir evakuavo žmones“, – BNS sakė N. Alekna. Anot jo, evakuacijos veiksmai vykdomi iki 220 metrų spinduliu.

„Kai tik bus atlikta evakuacija, kai bus uždaryti visi keliai ir pašaliniai asmenys negalės į zoną patekti, mes pradėsime dirbti prie sprogmens“, – sakė N. Alekna. Bomba Žvėryno rajone per statybos darbus buvo rasta ketvirtadienio rytą.

Darbus atliekančios įmonės „Vilnius Town Group“ vadovas Josifas Platačas BNS sakė, kad bomba aptikta kasant gruntą maždaug trijų metrų gylyje po nugriautu pastatu. Istorikas dr. Marius Ėmužis socialiniame tinkle pasidalijo 1944 metais vokiečių darytomis aeronuotraukomis, kuriose matyti būtent tose vietose bombų išraustos žymės.

Anot įrašą pakomentavusio Regimanto Dimos, toje vietoje ėjo karinis siaurasis geležinkelis.

Papildyta. Apie 20.30 policija informavo DELFI, kad evakuacijos spindulys padidintas – evakuojami žmonės iš pastatų, esančių 200 metrų spinduliu. Evakuoti žmonės iš prekybos centro „Panorama“. Toliau esančiuose pastatuose žmonėms liepta pasitraukti iš balkonų, nestovėti prie langų.

Dar papildyta. Įvykio vietoje esantis DELFI fotografas Kirilas Čachovskis praneša: „Panoramos apsauga nesusitvarko su darbu. Žmonės veržiasi atgal į parduotuvę, nors paskelbta evakuacija“.

2019 11 14 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt