pirmadienis, birželio 14 d.
Vilnius pateko į 20 saugiausių Europos miestų keliauti sąrašą
Alfa.lt

Europos valstybėms lengvinant karantino apribojimus, atidarant sienas ir užtikrinant saugią kelionę turistams, panašu, kad vasaros atostogų planai gali tapti realybe. Tad kokios vietos Europoje yra geriausios ir svarbiausia saugiausios pokarantininiam poilsiui?

Atsakant į šį klausimą, Patraukliausių Europos turizmo vietovių organizacija (EBD) sudarė 20 mažiausiai COVID-19 paveiktų turistinių taškų sąrašą. Šios vietos gali pasigirti gera ir patogia ligoninių infrastruktūra, įvestomis specifinėmis higienos ir saugumo apgyvendinimo ir maitinimo įstaigose taisyklėmis bei kitomis vietinių ir atvykstančių žmonių sveikatą tausojančiomis priemonėmis.

Šiame sąraše, nors ir arčiau galo, atsidūrė ir mūsų sostinė Vilnius. EBD teigimu, Lietuvoje koronavirusu susirgo 20 kartų mažiau žmonių nei labiausiai paveiktose Europos valstybėse, o vidutinis 100 tūkst. gyventojų tenkantis ligoninės lovų skaičius nusileidžia tik Vokietijai ir Austrijai.

Taip pat Vilniuje yra dvigubai saugiau nei daugumoje Europos sostinių, todėl ši vieta yra tinkama kelionėms tiek šeimoms, tiek pavieniams asmenims.

„Vilnius turi daugybę veidų: labirintiškas senamiestis, blizgantis verslo rajonas, elegantiškas centras, daugybė atvirų aikščių ir parkų – viskas susilieja į harmoningą vienybės jausmą – nesvarbu, kaip pažiūrėsi, viskas, atrodo, dera“, – teigiama EBD.

Bijantiems ruoštis kelionėms šią vasarą, EBD siūlo Vilnių aplankyti per kalėdinį laikotarpį – jo kalėdinis miestelis ir eglutė yra pripažinti pačiais gražiausiais visoje Europoje.

Sąraše, be Vilniaus, taip pat galima išvysti ir kaimynių Latvijos sostinę Rygą bei Lenkijos sostinę Varšuvą, taip pat ir šiltesnius atostogų taškus kaip Graikijos Korfu salą, Portugalijai priklausančias Azorų salas ar Kotoro miestą Juodkalnijoje.

Visgi visus laurus nuskynė ir saugiausia vieta Europoje buvo pripažinta Sakartvelo sostinė Tbilisis. Šis miestas gali pasidžiaugti ne tik 260 kartų mažesniu COVID-19 atvejų skaičiumi nei labiausiai paveiktuose Europos regionuose, bet ir 5 kartus mažesniu nusikalstamumu nei, pavyzdžiui, Paryžius ar Londonas. Taip pat pabrėžiamos neįtikėtinai mažos kainos – nakvynė 5 žvaigždučių viešbutyje gali kainuoti iki 4 kartų pigiau nei panašaus lygio viešbučiuose kitose valstybėse. 

2020 06 05 09:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt