sekmadienis, vasario 28 d.
Viršyti pastarųjų metų Lietuvos muitinėje sulaikytos cigarečių kontrabandos rekordai
tiesa.com
muitinės pareigūnų nuotrauka

Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad Lietuvos muitinėje viršyti pastarųjų metų sulaikytos cigarečių kontrabandos rekordai: šiemet pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose pareigūnai, preliminariais duomenimis, sulaikė daugiau nei 8 mln. pakelių rūkalų – ketvirtadaliu daugiau nei pernai ir užpernai.

Vis intensyvėjančią kovą su cigarečių kontrabanda liudija statistika: iki šių metų gruodžio 9–osios Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) buvo pradėti 63 ikiteisminiai tyrimai dėl cigarečių kontrabandos, kai pernai pradėti 45 ikiteisminiai tyrimai.

Be to, suskaičiavus MKT ikiteisminiuose tyrimuose sulaikytas cigaretes, paaiškėjo, kad iš viso šiemet į pareigūnų rankas jau pateko 8, 23 mln. pakelių (26, 6 mln. eurų vertės) nelegalių rūkalų. Tai 25 proc. daugiau, nei 2018 ir 2017 m., kai muitinininkai kiekvienais metais sulaikė maždaug po 6 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Keičiasi ne tik sulaikytos cigarečių kontrabandos kiekiai, bet ir kitos tendencijos. Per pastaruosius kelerius metus dauguma tabako gaminių paprastai būdavo sulaikoma šalies viduje. Tačiau pernai situacija pakito – daugiausia cigarečių (33 proc.) jau buvo sulaikyta pasienyje su Baltarusija.

Šiemet ši tendencija dar labiau išryškėjo: pasienyje su Baltarusija sulaikyta 53 proc. visų nelegalių cigarečių. Beje, būtent baltarusiškos cigaretės sudaro ir didžiausią dalį – 85 proc. viso LR muitinės sulaikytų cigarečių kiekio.

Po ilgokos pertraukos vis „karštesniu“ kovos su kontrabanda ruožu tampa ir pasienis su Rusija. Jei 2017 m. čia buvo sulaikoma vos 1 proc. cigarečių kontrabandos, tai šiemet čia jau sulaikyta apie 28 proc. visų nelegalių rūkalų.

Tarp kitų tendencijų verta paminėti ir vis stambėjančius vienu metu mėginamus įvežti cigarečių kontrabandos kiekius. Jei anksčiau kontrabandos gabentojams vienu vilkiku buvo įprasta vežti 100 – 200 dėžių rūkalų, tai dabar neretai mėginama įvežti apie 1000 dėžių (maždaug 0,5 mln. pakelių, apie 1,5 mln. eurų vertės) nelegalius cigarečių krovinius.

Šitaip, 2019 m. vasario 1 d. muitinės pareigūnai sulaikė iš Rusijos važiavusį vilkiką, kuriame aptiko daugiau nei 2 mln. eurų vertės 675 tūkst. pakelių rūkalų kontrabandą. Rugpjūčio 16 – 17 d.

Medininkuose buvo sulaikyti du vilkikai, iš viso gabenę 2600 dėžių (1 mln. 300 tūkst. pakelių) cigarečių kontrabandos, kurios vertė apie 4 mln. 400 tūkst. eurų.

O lapkričio pabaigoje sulaikytas rekordinis kiekis vienu vilkiku gabentų nelegalių cigarečių – 1 mln. 229 tūkst. pakelių, kurių vertė apie 3,7 mln. eurų.

2020 01 06 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt