antradienis, birželio 2 d.
Visagine mokytoją mušęs vyras – „politinis pabėgėlis“ iš Rusijos, kurio psichika kelia klausimų
tiesa.com

Visagine lietuvių kalbos mokytoją, gimusią 1966 m., greičiausiai dėl tautinės neapykantos sumušęs 24 metų vyras – gan spalvinga asmenybė: iš Rusijos į Visaginą atvykusį gyventi užpuoliką galima vadinti youtuberiu, kurio kanale yra daugybė vaizdo įrašų, pats jis laiko save „politiniu pabėgėliu“, tačiau prokuroras pataria į jo kalbas nežiūrėti rimtai.

Daug dėmesio sulaukęs incidentas įvyko kovo 2 d., pirmadienį, kai vidury dienos P. J. Visagine užpuolė gerokai vyresnę mokytoją. Užpuolimo motyvas – pastarosios mokoma lietuvių kalba, mat atvykusiam iš Rusijos vyrui kilo klausimas, kodėl kažkas turėtų apskritai mokėti lietuviškai.

P. J. mušė moterį, kol buvo proga – kai pasirodė pašaliniai asmenys, vyras pabėgo. Smurtautojas buvo sulaikytas, o tuomet paaiškėjo, kad į teisėsaugos rankas pateko gan įdomus egzempliorius – jaunas vyras į Visaginą prieš keletą metų atvyko iš Peterburgo. Kaip Alfa.lt sakė Utenos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Violeta Ginaitienė, 24 metų vyras iki šiol nebuvo teistas, turi leidimą gyventi Lietuvoje.

Oficialiai atvykėlis niekur nesimoko ir nedirba, tačiau rankų sudėjęs nesėdi – vaizdo įrašų platformoje „Youtube“ P. J. yra sukūręs kanalą, kuriame yra patalpinęs gausybę paties darytų vaizdo įrašų. Nors pastaruosiuose P. J. aptarinėja įvairiausius dalykus – nuo Lietuvos policijos, pedofilų iki anime animacijos – vaizdo įrašai sulaukia tik keliolikos ar kelių dešimčių peržiūrų, kai kurie – iki kelių šimtų.

Prieš mokytoją smurtavusį vyrą pareigūnai pirmadienį sulaikė, tačiau prokuroras Genadijus Jefimovas Alfa.lt sakė, kad nėra pagrindo P. J. laikyti už grotų – į teismą kreiptasi dėl galimybės taikyti intensyvią priežiūrą ir uždėti vyrui elektrinę apykoję. „Posėdis jau įvyko, tikiu, kad patenkins tokį prašymą“, – sakė G. Jefimovas. Tyrėjai jau vertina ruso vaizdo įrašus, pats smurtautojas teigia esąs politinis pabėgėlis. Tačiau teisėsauga turi duomenis tik apie P. J. suteiktą leidimą gyventi Lietuvoje. „Jis prisistato, neva prieglobstį čia turi, bet mes tokių duomenų neturime“, – sakė prokuroras.

Tiek vyro elgesys, tiek šnekos ir „Youtube“ esantys vaizdo įrašai kelia klausimų dėl smurtautojo psichikos. Dėl šių priežasčių ketinama kreiptis į teismą su prašymu įvertinti P. J. būklę. „Tiesą pasakysiu – aš labai susirūpinęs jo sveikata. Matosi plika akimi, kad turi žmogus problemų“, – sakė G. Jefimovas. Užpuolikas nesukėlė rimtų pasekmių moters sveikatai, todėl jam gresia baudžiamoji atsakomybė už nežymų arba nesunkų sveikatos sutrikdymą, gali tekti atsakyti ir už smurtą dėl tautinės neapykantos.

2020 03 05 11:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt