antradienis, spalio 19 d.
Vlogerė Lina Talžūnaitė atkleidė populiarumo receptą
Marija Angeloska
Asmeninis archyvas
Vlogerė Lina Talžūnaitė

Vlogerė Lina Talžūnaitė teigia, kad nuomonės formuotojai nebeturi tokios didelės įtakos, nes jaunoji karta pasižymi tuo, jog patys turi savo nuomonę. Mergina, kuriamu turiniu savo socialinių tinklų paskyrose, skatina jaunąją kartą tobulėti ir daug dėmesio skiria ne tik žinutei, kurią nori ištransliuoti, bet ir kalbos kultūrai. Taip pat paatvirauja, kad vien kūrybiškumo neužteks norint tapti sėkmingu vlogeriu ir pasidalino patarimais, kaip pritraukti auditoriją.

Lina domėtis keliamu turiniu į „YouTube“ platformą pradėjo dar būdama vienuolikos metų. Tuo metu ši veikla ją taip sužavėjo, kad paprašiusi brolio Andriaus Talžūno, jog šis montuotų video, Lina pradėjo kurti vlogus. Dažnai pasikviesdavo ir kitus šeimos narius pasifilmuoti kartu, nes jiems tai patikdavo, o tėvai matydami, kiek tai suteikia laimės vaikams, nuolatos palaikydavo ir skatindavo šią veiklą.

„Andrius buvo labai kuklus“,– prisimena Lina, tačiau kiek vėliau jos paskatintas ir pats pradėjo kurti video.

Paklausus Linos ar jai svarbu, kokia informacija dalinasi su savo sekėjais socialiniuose tinkluose mergina nedvejodama atsakė, jog jai nepaprastai svarbu, kad žmonės, kurie stebi ją kiekvieną dieną, gautų tik kokybišką turinį. Būtent dėl šios priežasties, kai nufilmuoja reklamą ją peržiūri daugybę kartų. Tikrina kalbos taisyklingumą ir sakinių struktūrą. Liną seką daug jaunų žmonių, todėl atkreipti dėmesį į kalbos kultūrą yra nepaprastai svarbu. Taip pat visada, kai gauna reklaminį užsakymą, apsvarsto ar žinutė, kuria dalinsis yra naudinga ne tik jos sekėjams, bet ir jai pačiai, nes juk visada norisi sužinoti kažką naujo.

L. Talžūnaitė bendradarbiauja su banku „Swedbank“ ir skatina jaunus žmones taupyti. Anksčiau prisidėjo prie organizacijos „E.skautai“, kurių tikslas buvo padėti senyvo amžiaus žmonėms išmokti naudotis technologijomis. Noras prisidėti prie organizacijų, kurios skatina tobulėjimą, atėjo kai mergina dar mokydamasi mokykloje pati savanoriavo labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“.

Pasiteiravus, kokių asmeninių savybių privalo turėti žmogus siekiantis kurti video vlogus L. Talžūnaitė ilgai nemąsčiusi atsakė, jog tik kūrybiškumo neužteks. Jis turi būti visapusiškas, turi mokėti priimti aplinkinių nuomonę ir jokiu būdu nesistengti įtikinti kitų savo idealogijomis. Šiais socialinių tinklų laikais žmonės yra itin smerkiami, dėl savo poelgių, todėl labai svarbu išlikti tolerantiškam ir žinoma atrasti savo išskirtinumą.

„Nuomonės formuotojai nebeturi tokios didelės įtakos jaunam žmogui. Jaunesnioji sekėjų karta pasižymi tuo, jog patys turi savo nuomonę ir nori ją išreikšti, todėl jie nėra lengvai palaužiami ir tai džiugina“,– teigė L. Talžūnaitė.

Liną ir Andrių Talžūnus dažnai kviečia į renginius skirtus mokiniams, kad šie įkvėptų jaunąją kartą siekti savo tikslų. Lina paatviravo, kad dažnai iš mokytojų sulaukia klausimų, kaip jiems pavyko išpopuliarėti, tačiau kukli mergina neslepia, kad jai sunku atsakyti į tokius klausimus, nes mano, kad kartais tinkamu laiku, tai tiesiog atsitinka.

„Labai smagu, kai ne tik mokiniams, bet ir mokytojams patinka, kai atvykstame į kūrybiškas pamokas, nes tada supranti, kad iš tiesų esi kažkam įdomus“,– sakė Lina.

Prisiminė, kad kai pati dar buvo mokinė, ji stengdavosi užsiimti veikla, kuri lavintų visapusiškai. Lankė viešojo kalbėjimo užsiėmimus, kuriuos rekomenduoja visiems, nes ten išmoksti nebijoti išreikšti garsiai savo nuomonės ir išeini iš susikurtos komforto zonos. Taip pat yra bandžiuso sporto užsiėmimus, tokius kaip: tenisas, dailusis čiuožimas, gimnastika, lengvoji atletika, nes sportas naudingas ne tik sveikatai, bet ir smegenų veiklai.

Šiais metais Lina pradėjo studijuoti ISM universitete, verslo vadybą ir marketingą. Mergina neslepia, kad kaip ir daugelis pabaigusi mokyklą nebuvo užtikrinta kur tiksliai nori stoti, tačiau mokykloje jai visada prie širdies buvo tikslieji mokslai, todėl pasirinko profesiją, kuri būtų susijusi su tuo ir neatitoltų nuo jos hobio. Pasirinktame universitete paskaitos vyksta anglų kalba, todėl tai dar vienas iššūkis išeiti iš komforto zonos.

Dažnai su grupiokais diskutuojant apie mokyklos ir universiteto skirtumus mergina jaučiasi lyg vis dar mokytųsi mokykloje. Matematinės užduotys, kurias atlieka paskaitų metu mažai kuo skirasi nuo tų, kurias gaudavo pamokų metu, tačiau tai priklauso nuo pasirinktos studijų krypties.

„Labai keista vadinti save studente, dažnai dar pasakau, kad einu į mokyklą“,– sakė L. Talžūnaitė ir pridūrė, kad kreiptis į dėstytojus šiuo žodžiu taip pat dar neįprasta, tačiau džiaugiasi naujomis pažintimis ir yra laiminga panirusi į naujas patirtis.

Anot Linos studijuoti reikia ne tik dėl diplomo, bet ir dėl visapusiško išprusimo. Studijuodamas tu bendrauji su skirtingais žmonėmis, gali prisijungti prie įvairių studentų asociacijų, o su mainų programa išvykti į užsienį ir visi šie dalykai skatina asmeninį tobulėjimą. Ji neturi nieko prieš tuos žmones, kurie nusprendžia nestudijuoti, tik tvirtai žinojo, jog pati pabaigusi mokyklą tikrai tęs mokslus, nes jei būtų pasiėmusi laisvus metus vargu ar būtų sugrįžusi mokytis toliau.

„Aš buvau atsakinga mokinė, kuri beveik visas privalomas knygas perskaitė ir man tie kūriniai nepaprastai patiko“,– paatviravo L. Talžūnaitė ir prisipažino, jog retkarčiais praleisdavo kelis puslapius, tačiau knygų skaitymas jai pravertė ne tik egzamino metu, bet ir raštingumui, minčių dėliojimui.

Lina visiems, kurie svajoja kurti video ir kelti į „YouTube“ platformą nori patarti, jog svarbiausia išsigryninti idėjas, savyje atrasti savo išskirtines savybes ir būtinai bandyti, nes nieko nenutiks, jei nepasiseks.

„Svarbiausia kurti, todėl kad tai nuoširdžiai tau patinka, o ne todėl, jog nori tapti nuomonės formuotoju. Aš niekada nesiekiau būti populiari, tai buvo rezultatas veiklos, kurią dariau“,– teigė L. Talžūnaitė.

2021 09 24 07:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt