antradienis, spalio 27 d.
VRK persigalvojo: saviizoliacijoje esantys asmenys mobiliajame punkte balsuoti negalės
BNS

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad dėl koronaviruso saviizoliacijoje esantys žmonės negalės balsuoti naujai įsteigtame mobiliajame punkte Vilniuje, nes tam nespėta pasiruošti.

Antradienį ji žadėjo, kad galimybė balsuoti atvykus į punktą ir neišlipant iš automobilio bus sudaryta, jei saviizoliacijos vietą rinkėjui leis palikti epidemiologai. Tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVCS) patikino, kad to padaryti dabartinis teisinis reglamentavimas neleidžia.

„Techniškai tiesiog reikėtų paruošti tą patalpą ir atitinkamai kad šioje patalpoje galėtų balsuoti visi piliečiai, ir piliečiai esantys saviizoliacijoje, mes turėtumėme ne tokį techninį sprendimą, o gerokai sudėtingesnį. Ir tam sudėtingesniam sprendimui, iš tiesų, reikia laiko pasiruošti, reikia komisijos narius paruošti, apmokyti, turi būti srautai reguliuojami“, – trečiadienį balsavimo punkte žurnalistams sakė L. Matjošaitytė.

„Per tą laiką, kurį mes turėjome sprendimui įgyvendinti, tai buvo sudėtinga padaryti, dėl tos priežasties dedame tašką ir sakome, jog šiame balsavimo punkte gali balsuoti visi rinkėjai, išskyrus saviizoliacijoje esančius“, – pridūrė VRK vadovė.

Ji ragino saviizoliacijoje esančius asmenis registruotis telefonu 1855, kad jie galėtų balsuoti namuose.

Vilniuje trečiadienį apie 10 val. pradėjusiame veikti mobiliajame punkte leidžiama balsuoti neišlipus iš automobilio, jei jame yra vienas asmuo. Po 10 ryto čia eilėje laukė apie 20 automobilių, kai kuriuose jų buvo ir po kelis žmones. VRK ir Vilniaus savivaldybė žadėjo skubiai įrengti punkte kelias balsavimo kabinas, kad atvykusieji galėtų balsuoti atskirai.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį-ketvirtadienį vyksta balsavimas iš anksto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 07 11:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt