sekmadienis, gruodžio 5 d.
VSAT: per parą į Lietuvą neįleisti 183 migrantai iš Baltarusijos
BNS
Scanpix
Migrantai

Praėjusią parą pasieniečiai prie sienos su Baltarusija apgręžė 183 neteisėtus migrantus – tai vienas didžiausių skaičių nuo rugpjūčio pradžios. Įleistų į Lietuvą migrantų šeštadienį nebuvo, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

„Šeštadienis Lietuvos pasieniečiams buvo nelengvas – iš Baltarusijos plūstelėjo neteisėtai į ES bandančių patekti migrantų“, – rašoma pranešime.

Šeštadienį fiksuotas užsieniečių skaičius yra tarp didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 dienos, kai pasieniečiai teisėtai gali neįleisti iš Baltarusijos einančių migrantų. Didesni skaičiai per parą buvo buvo tik iškart po sprendimo dėl neįleidimo priėmimo, tai yra, rugpjūčio 3 dieną (247), taip pat 4 dieną (321) ir 6 dieną (234).

Šį penktadienį iš Baltarusijos buvo neįleisti 76 užsieniečiai, ketvirtadienį – 57, trečiadienį – 79, antradienį – 55, pirmadienį – 149, o praėjusį sekmadienį – 49.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

VSAT teigimu, į Lietuvą iš Baltarusijos bandančių patekti migrantų srautas auga – pasieniečiai spalio 1-23 dienomis neįsileido 1558 tokių užsieniečių, kai per visą rugsėjį jų buvo 981.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti apgręžimo taktika, neįleistas kiek didesnis skaičius užsieniečių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 24 10:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt