ketvirtadienis, sausio 27 d.
VSAT vadas: pasienio kontrolės punktuose prieglobsčio prašymus pateikė 11 migrantų
BNS
BNS foto
Pasienis

Pasienio kontrolės punktuose prieglobsčio prašymus nuo rugpjūčio pradžios yra pateikę 11 migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas.

„Vienuolika neteisėtų migrantų pateikė prašymus kontrolės punktuose. (...) Iš viso humanitariniais pagrindais į Lietuvą atvyko 271 asmuo“, – Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje penktadienį sakė Rustamas Liubajevas.

Jis negalėjo pasakyti, kiek iš įleistųjų humanitariniais pagrindais kreipėsi prieglobsčio, tačiau, jo žiniomis, tai padarė beveik visi iš jų.

Prieglobsčio taip pat kreipėsi dvi asmenų grupės, į Lietuvą įleistos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais.

Pernai iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija, o lapkričio pradžioje pablogėjus situacijai, mėnesiui pasienyje įvesta ir nepaprastoji padėtis.

VSAT duomenimis, Lietuvos pasienyje su Baltarusija nuo praėjusių metų rugpjūčio pradėjus taikyti apgręžimo politiką į šalį neįleista per 8,1 tūkst. migrantų, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti pakartotinai sieną kirsti bandę tie patys žmonės.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 08 11:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt