antradienis, liepos 5 d.
VU sprendimas išmesti iš bendrabučių galimybių paso neturinčius studentus – nežmogiškas, bet teisėtas
Greta Burlėgaitė
Fotobankas
VU bendrabutis

Galimybių paso neturintys studentai privalės išsikraustyti iš Vilniaus universiteto (VU) bendrabučių. Teisininkas tikina, kad aukštosios mokyklos turi valstybės suteiktą autonomiją tokiais klausimais, todėl „tai yra teisėta, kad ir kaip tai būtų nelabai žmogiška“.

VU nusprendė, kad jų bendrabučiuose gyvens tik galimybių pasą turintys studentai. Universiteto studentai įpareigoti iki penktadienio vakaro pateikti galiojantį galimybių pasą, kitu atveju apgyvendinimo sutartys bus nutraukiamos vienašališkai.

Kol yra toks įstatymas, tol, deja, teisės nėra pažeidžiamos.

Advokatas Remigijus Rinkevičius tikina, kad universitetas priimdamas tokį sprendimą nepažeidė įstatymų, nes aukštosios mokyklos turi valstybės suteiktą autonomiją.

Mokslo ir studijų priimtame įstatyme teigiama, kad „Aukštoji mokykla turi autonomiją, apimančią akademinę, administracinę, ūkio ir finansų tvarkymo veiklą, grindžiamą savivaldos principu ir akademine laisve“.

„Kol yra toks įstatymas, tol, deja, teisės nėra pažeidžiamos. Čia kvailas įstatymas, bet įstatymas. Šiuo atveju, kol taip yra nuspręsta ir kol taip yra numatyta pagal teisės aktus, tol tai yra teisėta, kad ir kaip tai būtų nelabai žmogiška.

Ugdymo įstaigos turi diskrecijos teisę nuspręsti, kaip vykdys tą tvarką. Šiuo atveju jie pasinaudojo suteikta pasirinkimo teise, deja, tai yra taisėta„– Alfa.lt sakė R. Rinkevičius.

VU reikalavimas bendrabučiuose gyventi tik galimybių pasą turintiems asmenims palies ir studentų giminaičius bei draugus. Į bendrabučius bus įleidžiami tik galintys pateikti galimybių pasą.

Naujienų portalas Delfi rašo, kad VU administracija iki šiol skundų dėl šio sprendimo nesulaukė, o šiuo metu galimybę toliau gyventi bendrabutyje turi apie 50 proc. studentų.

Ministerijos pozicija

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) komunikacijos skyrius antrino teisininko nuomonei ir tikino, kad ugdymo įstaigos gali priimti tokius sprendimus.

„Kaip organizuoti studentų apgyvendinimą, autonomiškai sprendžia pačios aukštosios mokyklos. Tikimės, kad aukštosios mokyklos spręs bendrabučių klausimą atsižvelgdamos į studentų situaciją.

Siekiant užtikrinti tiek akademinės bendruomenės ir bendrą visuomenės saugumą, tiek platesnes kokybiškų studijų vykdymo galimybes, ministerija ragina dar nepasiskiepijusius studentus skiepytis„– Alfa.lt teigė ŠMSM atstovė.

2021 09 09 18:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt