trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Vynuoginių sraigių sezonui įtakos nepadarė nei pandemija, nei karšti orai
Goda Košinskytė

Vynuoginių sraigių supirkėjai džiaugiasi šių metų derliumi. Tvirtina, kad ir karšti orai, ir pandemija šiam verslui įtakos turėjo labai minimaliai.

Nacionalinės vynuoginių sraigių perdirbėjų asociacijos pirmininkas Vygantas Arlickas teigė, jog pandemija bei karšti orai šiek tiek pakoregavo vynuoginių sraigių sezoną: „Žmonės mažiau juda, todėl surenkama mažiau sraigių, bet iš esmės tai nieko nepakeitė.“ 

V. Arlickas pridūrė, kad vynuoginių sraigių supirkimo kaina taip pat smarkiai nepasikeitė. „Kaina galėjo svyruoti tarp 5-10 centų į vieną ar kitą pusę, tai tikrai nėra daug“, – pasakojo jis.

Sraigių perdirbimo įmonės „Camargo“ direktorius Marius Andrijauskas patvirtino, kad sraigių supirkimo kaina šiemet išliko stabili: „Mes sumokame apie 90 centų ar vieną eurą už kilogramą sraigių, tačiau tai jau yra galutinė sraigių kaina.“

M. Andrijauskas patikino, kad šių metų orai buvo pakankamai geri, sraigės buvo baigtos rinkti jau gegužės 30 dieną. Vien įmonė „Camargo“ įsigijo 240 tonų vynuoginių sraigių. Jo nuomone, pandemija turėjo mažai įtakos šiam vynuoginių sraigių verslui.

Vynuoginių sraigių rinkimo ir supirkimo sezonas prasideda nuo vynuoginių sraigių vegetacijos pradžios ir tęsiasi iki liepos 1 d. Aplinkos apsaugos ministerija yra numačiusi kriterijus pagal kuriuos turi būti superkamos sraigės. Už neteisėtą laukinių gyvūnų gaudymą, žalojimą, naikinimą, šių gyvūnų ar jų dalių paėmimą iš natūralios aplinkos fiziniams asmenims gresia baudos nuo 60 iki 300 eurų, o juridiniams asmenims – nuo 110 iki 600 šimtų eurų.

2021 07 17 15:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt