trečiadienis, liepos 8 d.
Vyriausybė neturi lėšų pinigine išmoka pasveikinti 18-ečius lietuvius
tiesa.com

Vyriausybė nepritaria pinigine išmoka pasveikinti visų Lietuvos piliečių 18-ojo gimtadienio proga. Ansktesnės valdžios inicijuotas siūlymas išmokėti po 2 tūkst. eurų jaunuoliams pritarimo nesulaukė.

Anot socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, valstybė kitomis priemonėmis skatina jaunimą ir stengiasi palengvinti gyvenimo pradžią, o finansinei paskatai pinigų nėra.

Anot išvadas parengusios ministerijos specialistų, šiuo metu Lietuvoje jaunuoliams sudaromos sąlygos įgyti papildomas profesines kvalifikacijas, taip pat tobulinti savo profesinius įgūdžius, skaitinamas ir jaunimo užimtumas, be to teigiama, kad jaunimas turi teisę gauti paramą būstui.

Praėjusios kadencijos Seime „darbiečiai“ buvo pateikę siūlymą jaunimą remti kiekvienam išmokant 55 bazinių išmokų dydžio vienkartinę išmoką, o tai būtų apie 2090 eurų suma. Anot pasiūlymo iniciatorių, tokią išmoką jaunimas galėtų panaudoti mokslams apmokėti, taip pat įsigyjant asmeninių daiktų ar net apmokant išlaidas už būsto nuomą ir komunalinius mokesčius.

Dabar teigiama, kad tokį siūlymą būtų realu įgyvendinti tik ateityje, jeigu svarstant kitų metų biudžetą jame atsirastų papildomi 68 mln. eurų. Beje, panaši suma minėtoms išmokoms turėtų būtų skiriama ir kiekvienais sekančiais metais.

Vyriausybė taip pat nesutinka didinti išmokų tėvams už auginamus vaikus. Priežastis ta pati – šių metų biudžete tam nėra pinigų.

2017 01 19 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt