trečiadienis, spalio 5 d.
Vyriausybė nuo gegužės atšaukė ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19
BNS
BNS Foto

Vyriausybė trečiadienį atšaukė daugiau nei dvejus metus galiojusią ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 – šis teisinis režimas nustos galioti nuo gegužės 1-osios.

Sprendimą Ministrų kabinetas priėmė jau daugiau nei du mėnesius nuosekliai mažėjant naujų koronaviruso atvejų bei į ligonines guldomų pacientų, taip pat pasiekus didesnį nei 80 proc. visų gyventojų imunizacijos lygį.

„Atsižvelgiant į tai, kad dominuojant omikron atmainai ir esant labai aukštam visuomenės imunizacijos lygiui, netaikant beveik jokių pandemijos kontrolės priemonių, epidemiologinė situacija gerėja, šiuo metu tęsti ekstremalią situaciją nėra pagrindo“, – teigiama Vyriausybės sprendime.

Numatoma, kad visus sprendimus valdant COVID-19 situaciją, pavyzdžiui, dėl testavimo, protrūkių tyrimo, infekcijos kontrolės ir kt. priiminės atitinkamų sričių ministrai.

Šiuo metu dauguma anksčiau įvestų ribojimų yra panaikinti, išlieka reikalavimai dėvėti kaukes gydymo, globos įstaigose ir viešajame transporte.

Asmenų, sergančių COVID-19, izoliacija sutrumpinta iki penkių dienų, netaikomi ir izoliacijos reikalavimai turėjusiems kontaktą su sergančiuoju.

Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta per 1 mln. koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė per 9 tūkst. žmonių.

Sergamumas COVID-19 mažėja nuo vasario pradžios – naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų trečiadienio duomenimis siekia 551, teigiamų testų nustatoma apie penktadalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 04 20 15:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt