šeštadienis, liepos 4 d.
Vyriausybė problemas žada išspręsti ateityje
tiesa.com

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pristatė savo darbo ataskaitą ir sulaukė labai daug kritikos dėl neveiklumo. Daugiausiai dėl to jį kritikavo opozicijoje esantys konservatoriai, bet karčių žodžių nepagailėjo ir Seimo narė Aušra Maldeikienė.

Ji tvirtino, kad prieš pradėdamas dirbti S. Skvernelis buvo užsidegęs politikas, kuris, atrodė, bus veiklus, tačiau per kelis mėnesius jis virto pilku biurokratu, kuris nuobodžiai pasakojo apie tai, ką pavyko nuveikti.

Esminės problemos aiškios

Premjeras S. Skvernelis pripažino, kad didžiausi darbai ateityje ir konstatavo du esminius dalykus: Lietuvos ekonomika auga, o gyventojų skaičius katastrofiškai mažėja.

„Nors gimstamumo rodiklis, palyginti su 2015 metais, šiek tiek pakilo, tačiau tai neužtikrina natūralios gyventojų kaitos“, - seime kalbėjo premjeras.

Lietuvos gyventojų sumažėjo nuo 3,7 mln. 1990 metais iki 2,8 mln. 2016 metais.

Remiantis pateiktais duomenimis, pernai iš Lietuvos emigravo daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, o tai beveik 6 tūkst. daugiau nei 2015 metais ir daugiau nei 13 tūkst. 2014-aisiais.

Nors politikai gerėjančiais ekonominiais rodikliais džiaugiasi kelis metus iš eilės, specialistai konstatuoja, kad žmones iš tėvynės „veja“ didelė pajamų nelygybė taigi ir socialinė atskirtis.

Smurtas, patyčios ir alkoholis taip pat esminės problemos, kurias reikia spręsti.

Kaip žinia, ši Vyriausybė jau užsimojo pažaboti alkoholio vartojimą. Šiuo metu Seime yra kelios pataisos, kurias priėmus, alkoholio prieinamumas bus smarkiai apribotas.

Vyriausybė žada mažinti ir kompensuojamų vaistų kainas nei sugrąžinti kitose šalyse gyvenančius lietuvius. Tiesa, tam atskiro plano neruoš. Premjeras įsitikinęs, kad jeigu pavyktų įgyvendinti Vyriausybės programą, žmonės grįžtų gyventi į Lietuvą.

Kaime išgeria daugiau

Šią savaitę paskelbti tyrimo rezultatai dar kartą patvirtinto, kad lietuviai gausiai vartoja alkoholį.

Beveik 4 proc. Lietuvos gyventojų alkoholį vartoja kasdien, o beveik ketvirtadalis - 2-3 kartus per mėnesį. Pasak tyrimo, kaime alkoholį vartoja 8,5 proc., o mieste - 4,2 proc. žmonių.

Ši apklausa buvo atlikta Verslo konfederacijos užsakymu ir ja siekta išiaiškinti ne tik vartojimo mastus, bet ir priežastis.

Apibendrintos tyrimo išvados dar nepaskelbtos.

Pernai gruodį apklausta 1113 Lietuvos gyventojų, kurių amžius - nuo 15 iki 70 metų. Be to, apklaustas 51 respondentas iš socialinės rizikos šeimų.

2017 04 18 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt