sekmadienis, lapkričio 29 d.
Vyriausybė siūlo paramą lietuviams, grįžtantiems iš krizių kamuojamų valstybių
tiesa.com

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui įstatymu įtvirtinti, kad krizių kamuojamose šalyse gyvenantys lietuviai gautų valstybės paramą, jeigu nuspręstų grįžti į Lietuvą.

„Kalbame apie Lietuvos Respublikos piliečius, lietuvių kilmės asmenis, taip pat asmenis, turinčius teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir šeimos narius“, – Ministrų kabineto posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Siūloma, kad valstybė finansuotų tokių žmonių grįžimą į Lietuvą ir integraciją.

Migracijos departamentas teiktų atvykstantiems lietuviams konsultacinę pagalbą. Valstybė taip pat įsipareigotų teikti paramą vertinant ir pripažįstant perkeliamo asmens turimą išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją, dalyvauti formaliojo ir neformaliojo švietimo programose.

Į Lietuvą grįžtantys tautiečiai taip pat gautų paramą naudojantis Užimtumo tarnybos paslaugomis ir užimtumo rėmimo priemonėmis, nemokamas teisines konsultacijas, kitą socialinę paramą ir išmokas.

Pirmieji dokumentai perkeliamiesiems asmenims bus išduodami nemokamai. Jie galės gauti kompensaciją už išlaidas legalizuojant ir verčiant dokumentus, mokant valstybės rinkliavas ir konsulinius mokesčius.

Užsienio reikalų ministras teigė, kad įstatymas leis aiškiai įtvirtinti sistemą, kaip krizių apimtose šalyse gyvenančius lietuvius parvežti į Lietuvą, nes iki šiol tai buvo daroma atskirais sprendimais.

2015 m. Vyriausybei nusprendus iš Rusijos aneksuoto Krymo ir Rytų Ukrainos parsivežti ten gyvenančius lietuvius, į šalį atvyko 157 asmenys. Tam panaudoti beveik 12 tūkst. eurų.

Pernai į Vyriausybę kreipėsi Venesuelos lietuviai, prašydami persikelti į Lietuvą. Tokių žmonių yra apie 50.

Vyriausybės siūlomas įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų liepos.

2018 11 28 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt