pirmadienis, kovo 1 d.
Vyriausybė spręs, ar švelninti karantino sąlygas
BNS

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrės karantino režimo ribojimus.

Pasak premjerės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, pirmadienį per bendrą Vyriausybės ir patariamosios ekspertų tarybos posėdį ekspertai pateiks naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronavirusinės infekcijos duomenis bei tendencijas.

„Su sveikatos ekspertais bus svarstoma, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir nuo kada“, – BNS sakė ji.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, bus įvertinti pirmųjų dviejų šių metų savaičių rodikliai.

„Planuojame pirmadienį bendrą Vyriausybės narių ir Ekspertų tarybos narių pasitarimą, kai apžvelgsime dvi savaites jau šių metų viso tokio darbinio režimo be jokių išeiginių ir didelių švenčių, o tik su normaliais savaitgaliais, kur jau tikrai tą dinamiką galima vertinti kaip daugiau ar mažiau ką nors parodančią“, – praėjusią savaitę Seime sakė ministrė pirmininkė.

Anot jos, pirminiu vertinimu, judėjimo tarp savivaldybių ribojimai davė gerą efektą, gyventojų mobilumas smarkiai sumažėjo, mažiau užsikrečiama COVID-19.

„Dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti, nes yra viena aplinkybė, dėl kurios mes tuo pačiu metu, matant gerėjančią statistiką, vis dėlto turime pagrindo nerimauti. Tai yra tie nauji viruso štamai, kurie, jeigu įsisuktų Lietuvoje, na, jie linkę labai sparčiai plisti, ir tada mes nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kopti į viršų, ko tikrai norėtume išvengti“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, Vyriausybė diskutuos, kokių aplinkybių ir papildomų sąlygų reikia, kad būtų galima dalį mobilumo ribojimų panaikinti ir kartu išvengti žmonių susibūrimų pajūryje, kurortuose.

Dėl spartaus koronaviruso plitimo antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 d. Gruodžio viduryje jo sąlygos gerokai sugriežtintos: uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Toks karantino režimas nustatytas iki sausio 31-osios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 18 11:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt