sekmadienis, lapkričio 28 d.
Vyriausybei ekspertai siūlo revakcinuoti asmenis su nuslopintu imunitetu
BNS
Fotobankas
Vakcinacija

Ekspertų taryba Vyriausybei siūlo revakcinuoti dalį nuo COVID-19 jau paskiepytų gyventojų, kol kas kalbama apie asmenų su nuslopintu imunitetu skiepijimą.

Kaip BNS sakė Ekspertų tarybos narė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro imunologė Aurelija Žvirblienė, tokia rekomendacija suformuluota pirmadienį vykusiame tarybos posėdyje.

„Kol kas nesiūloma visuotinė revakcinacija, bet yra siūloma pradėti nuo labai aiškių grupių, kaip, pavyzdžiui, imunosupresuotų asmenų, kuriems apskritai ta vakcina nesuveikia arba suveikia labai silpnai. Tai yra ta grupė, kuriai būtų svarbu sukelti imunitetą“, – teigė A. Žvirblienė.

Anot ekspertės, kalbama apie pacientus, kuriems skiriami imunitetą slopinantys vaistai, pavyzdžiui, po organų transplantacijos ar gydant onkohematologinius susirgimus. Pasak profesorės, slopinant imunitetą, organizmas blogiau reaguoja į vakciną, o nemažai daliai imunitetas nuo COVID-19 nesusiformuoja ir po dviejų vakcinų.

Ši gyventojų grupė buvo pradėta skiepyti viena pirmųjų, „Pfizer“ vakcina. A. Žvirblienė sako, kad revakcinacija ir būtų vykdoma šio gamintojo skiepais. 

„Jie yra neapsaugoti, todėl prieš tą rudens sezoną būtų svarbu juos apsaugoti“, – teigė ji.

„Tai yra rekomendacija, bet ekspertai nepriima sprendimo, jie tiesiog išdėsto mokslinius faktus, apžvelgia situaciją, ir jau Vyriausybė sprendžia turėdama tą informaciją“, – pridūrė ji.

Anot profesorės, kalbama ir apie dar vieną grupę – vyresnius slaugos ir globos namų gyventojus, kadangi jie taip pat pradėti skiepyti vieni pirmųjų ir jau yra praėjęs pusmetis, t.y. oficialiai patvirtintas terminas, kiek mažiausiai gali veikti imuninis atsakas gavus vakciną. A. Žvirblienės teigimu, planuojama atlikti tyrimą, kiek šių asmenų dar turi antikūnų, ir tik įvertinus situaciją būtų svarstoma dėl jų revakcinacijos.

A. Žvirblienės teigimu, po pilnos vakcinacijos revakcinuojama gali būti vadinamomis mRNR vakcinomis – „Pfizer“ bei „Moderna“, kurios geriau pritaikomos naujoms viruso atmainoms, o vektorinės vakcinos, kaip „AstraZeneca“ ir „Janssen“ tam netinka.

„Visuotinai pripažįstama, kad revakcinacijai reikės kitų gamintojų vakcinų, ir tai nebūtinai bus „Pfizer“ vakcina, nes ateina į rinką ir baltyminės vakcinos. Gali būti, kad netrukus baltyminės vakcinos, kaip „Novavax“ kompanijos ar „Sanofi“-„GlaxoSmithKline“, jei bus registurotos, gali irgi tikti revakcinacijai“, – pabrėžė imunologė.

Pasak A. Žvirblienės, ekspertų taryboje taip pat apžvelgti Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos duomenys dėl vakcinacijos skirtingų platformų skiepais, tačiau plačiau šį klausimą ketinama nagrinėti vėlesniuose posėdžiuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 21 15:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt