ketvirtadienis, liepos 7 d.
Vyriausybei pritrūko drąsos? Sustabdė galimybių paso reikalavimą vaikams, o privalomo testavimo pakeitimus - atidėjo
BNS

Vyriausybė trečiadienį nusprendė laikinai stabdyti reikalavimą vaikams iki 16 metų turėti galimybių pasą, norint patekti į įvairias viešas vietas.

Ministrų kabinetas nutarė galimybių paso iš 12-16 metų vaikų nereikalauti iki kovo mėnesio. Po šios datos dokumentą bus galima gauti turint imunitetą, atlikus PGR arba kaupinių testus mokyklose, kaip ir iki šiol.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, periodinis testavimas mokyklose šiam laikotarpiui išliks.

Premjerės Ingridos Šimonytė teigimu, sprendimas stabdyti galimybių paso reikalavimą vaikams reikalingas siekiant neapkrauti COVID-19 testavimo infrastruktūros, kurios pajėgumų ir reikia Lietuvoje sparčiai plintant koronaviruso omikron atmainai.

Tuo metu sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė šią savaitę teigė, jog pertrauka reikalinga siekiant pasiruošti įgyvendinti sprendimą pripažinti mokyklose atliekamus profilaktinius antigeno testus tinkamais galimybių pasui gauti.

Galimybių pasas 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus vaikams įvestas nuo gruodžio 28 dienos, be jo negalima lankytis prekybos, paslaugų ir pramogų vietose, bet dokumento nereikia mokyklose ar būreliuose.

Vyriausybė taip pat trečiadienį nusprendė savaitei atidėti sprendimą dėl privalomo COVID-19 testavimo pakeitimo.

Kaip posėdžio pradžioje pranešė premjerė Ingrida Šimonytė, klausimas atidedamas, siekiant jį suderinti su kitais teisės aktais, kad nebūtų skirtumų tarp paslaugų teikėjų ir jų gavėjų.

Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybei siūlė nustatyti, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tik sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams.

Ministerija šį siūlymą pateikė dėl omikron atmainos, siekiant koncentruoti testavimo pajėgumus į kritines veiklos sritis.

Šiuo metu periodiškai testuotis privaloma ir švietimo paslaugas teikiantiems, vaistinių, viešojo maitinimo, viešojo transporto, gamybos ir kitų sektorių darbuotojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 12 16:24
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt