ketvirtadienis, liepos 7 d.
Ž. Pavilionis „atgaila“: nebuvau atsargus, bet nesu padaręs žalos Lietuvos interesams
BNS
Fotobankas
Žygimantas Pavilionis teigė esąs įsitikinęs, kad nepadarė žalos Lietuvos interesams.

 Į apsimetėlių iš Rusijos spąstus patekęs Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė esąs įsitikinęs, kad nepadarė žalos Lietuvos interesams.

„Esu įsitikinęs, kad aš kaip URK pirmininkas nesu padaręs jokios žalos Lietuvos interesams, tuo labiau nesu, kaip kai kas sako, menkinęs Lietuvą. Mano visos pastangos yra nukreiptos į Lietuvos užsienio politikos stiprinimą“, – teigiama antradienį Seime perskaitytame Ž. Pavilionio pareiškime.

Jis apgailestavo, jeigu jo žodžiai, net ir suklastoti, ką nors įžeidė.

„Tikiuosi, kad iš šios istorijos, pasimokysime – aš įgausiu daugiau atsargumo, o visi mes – tapsime ne mažiau demokratiški, bei atidūs galimoms provokacijoms, o joms pavykus – solidžiai reaguosime“, – sakė URK pirmininkas.

Jis teigė, kad bus organizuojamas Seimo narių, dirbančių su užsienio politika bei saugumo ir gynybos klausimais, susitikimas su žvalgybų atstovais, „siekiant pasiruošti būsimoms atakoms“.

Ž. Pavilionis tvirtino ne vienas pakliuvęs į Kremliaus specialiųjų tarnybų kovo mėnesį vykdytą informacinę provokacinę ataką. Tokioje situacijoje buvo atsidūrę ir kitų Baltijos šalių, Europos Sąjungos bei NATO valstybių politikai.

„Apgailestauju, kad nei aš, nei mano Baltijos kolegos nesugebėjome pradžioje suprasti, kad prieš mus vykdoma „deep fake“ ataka – šios technologijos Baltijos šalyse panaudotos pirmą kartą, apie tokias atakas bei technologijas mūsų niekas neįspėjo, iki šiol neturime sukūrę efektyvaus reagavimo į tokias atakas teisminės ir kitokios praktikos. Organizuojant pokalbį nei man pačiam, nei mano biuro darbuotojams, nei Baltijos kolegoms ekrane trumpai pamačius netikro „Volkovo“ veidą nekilo abejonių kad tai yra jo paties veidas“, – sakė URK vadovas.

Anot jo, užtruko dar kelias savaites, kol jis su Baltijos šalių bei Ukrainos kolegomis, patyrusiais tokias pat atakas, suprato, kas įvyko.

„Tikiuosi, kad šios operacijos mastas jus įtikino, kad tai nebuvo šiaip linkusių pajuokauti asmenų pasilinksminimas. Vien pasiruošimas, žinojimas ką su konkrečiu asmeniu kalbėti reikalauja turėti daug viešai neprieinamos informacijos. Pripažįstu, buvau nepakankamai atsargus, tai man gera, nors ir skaudi pamoka. Tikiuosi iš to mes visi pasimokysime, ir taip kaip man, daugiau neatsitiks niekam Lietuvoje“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.

Kita vertus, jis sakė, kad demokratinėje valstybėje kiekvienas turi teisę į savo pažiūras, kaip ir teisę į kritiką, taip pat ir į aukščiausių Lietuvos pareigūnų kritiką.

„Tikiuosi, kad man čia nebus taikoma išimtis, ir aš nebūsiu cenzūruojamas ar baudžiamas už savo politines pažiūras. Norėčiau, kad sprendimą dėl mano kaip politiko ir Seimo nario įsitikinimų ir mano veiklos vertinimo paliktume rinkėjams“, – teigė Ž. Pavilionis.

Seimo opozicija antradienį surinko apie pusšimtį parlamentarų parašų, kad Ž. Pavilionis dėl savo kalbos su rusų apsimetėliais būtų atstatydintas iš URK pirmininko pareigų.

Rusijos pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį, jis manė kalbantis su Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu. Tačiau įrašas paskelbtas tik neseniai.

Vaizdo įraše Ž. Pavilionis dėsto savo ir valdančiųjų požiūrį įvairiais užsienio politikos klausimais, o pokalbio pabaigoje paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį ir pavadino prezidentą „simboliniu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 15 20:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt