ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Žemės klausimas kiršina lietuvius
tiesa.com

Lietuvoje greičiausiai bus rengiamas referendumas, kuriame piliečiai pareikš savo valią dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Jau artimiausiu metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) laukia sutikslintų parašų skaičiaus, kurių reikėjo surinkti 300 tūkst.

 Tačiau Prezidentės Dalios Grybauskaitės manymu, šio referendumo rengėjai turi kitą tikslą, tačiau jį kol kas slepia nuo visuomenės. Prezidentės nuomone, priešintis referendumui nereikia. Tačiau būtina šviesti ir informuoti žmones. Pirmiausia, dėl paties žemės pardavimo. O taip pat aiškinti, kad žemės pardavimo užsieniečiams priešininkai gali turėti ir kitą tikslą – išstoti iš Europos Sąjungos (ES).

Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat prižadėjo, kad Žemės ūkio ministerija parengs reikiamus teisės aktus, kurie užkirstų spekuliavimą žeme, taip pat įpareigotų jos naujuosius savininkus, tiek lietuvius, tiek užsieniečius tą žemę dirbti.

„Tiesa“ primena, kad parašų rinkėjams VRK kelis kartus nurodė patikrinti parašus ir ištaisyti paliktus netikslumus. Kai kurie politikai įžvelgė VRK suinteresuotumą, kad referendumo idėja labai nepatinka dešiniesiems ir VRK jiems pataikauja neduodama ilgesnių terminų klaidoms pataisyti.

Jeigu būtų nuspręsta uždrausti užsieniečiams pirkti žemę, tokios pataisos prieštarautų Lietuvos Konstitucijai ir įsipareigojimams Europos Sąjungos (ES). Politikė taip pat priminė, kad dėl draudimo šalis galėtų sulaukti kažkokių sankcijų, bet ne dėl referendumo. Ar tautai bus suteikta teisė išsakyti savo nuomonę visuotiniame referendume, kuris galėtų būti surengtas jau šiais metais, paaiškės netrukus.

Tikimasi, kad referendumas galėtų įvykti kartu su Prezidento ir europarlamentarų rinkimais.

2014 02 04 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt