šeštadienis, sausio 16 d.
Žinios apie vakciną keičiasi kaip kare – ne dienom, o valandom, sako premjerė
BNS

 Premjerė Ingrida Šimonytė sako negalinti pasakyti, nei kiek tiksliai dozių vakcinos nuo koronaviruso Lietuva gaus su pirmąja siunta šią savaitę, nei kokiu grafiku bei kiekiais vakcina bus tiekiama toliau – žinios keičiasi keliskart per dieną.

„Šią savaitę bus (vakcina pristatyta), o toliau viskas, gaila, bet keičiasi kaip kare. Žinios keičiasi kiekvieną dieną, todėl aš galiu pasakyt tik tiek, kad tam, kas bus šią savaitę, pilnai pasiruošta, o toliau didelių komentarų negaliu pateikti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Anot jos, vakcinavimo pradžiai „pilnai pasiruošta“, o žinios, kada ateis kitos vakcinos siuntos, kokie bus kiekiai, pristatymo dinamika, „tie skaičiai keičiasi ne dienom, o valandom“.

„Todėl aš nenoriu klaidinti ir jūsų, ir visuomenės, akivaizdu, kad tas procesas vyks, mes gausim vakciną nuolat kažkokiomis porcijomis, bet pagal tai savo darbus turėsim operatyviai adaptuoti“, – pažymėjo premjerė.

Tuo tarpu prezidento G. Nausėdos patarėjas antradienį teigė, jog tikimasi, kad pirmosiomis „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozėmis kas savaitę bus galima paskiepyti po kelis tūkstančius medikų ir rizikos grupės asmenų.

„Dabartinė situacija leidžia tikėtis, kad turėsime tą siuntą pirmosios „Pfizer-BioNTech“ vakcinos kiekvieną savaitę, siekiančią keletą tūkstančių vakcinų. Tai leis kiekvieną savaitę skiepyti medikus ir kitus pažeidžiamus asmenis po kelis tūkstančius kiekvieną savaitę“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, Europos vaistų agentūros rekomendavus atlikti šį žingsnį.

Leidimas platinti vakciną atveria galimybę pradėti pirmuosius skiepijimus visame 27 šalių bloke iškart po Kalėdų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 22 10:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt