trečiadienis, liepos 6 d.
Žmoną nušovusio vilniečio verslininko drama: trys vaikai liks ir be tėvo, ir be mamos
Dominykas Griežė
Alfa.lt
Saulius Urbonas

Kodėl vilnietis verslininkas Saulius Urbonas (gim. 1964 m.) nušovė savo žmoną, trijų vaikų motiną Tanitą Urbonienę, visuomenei liks paslaptimi – rezonansinis nusikaltimas teisme buvo nagrinėtas neviešai. Tačiau aišku tai, kad verslininkas išties pasikėsino į gyvenimo draugės gyvybę – už tai turės ne vienerius metus praleisti už grotų.

Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė, kad už sutuoktinės nužudymą S. Urbonas, nuosprendžio laukęs laisvėje, turės už grotų praleisti aštuonerius metus. Nors nuteistojo advokatas prašė skirti mažesnę bausmę, teisėjai ir taip skyrė mažiausią už šeimos nario nužudymą galimą laisvės atėmimo terminą.

Verslininkui ne tik teks praleisti už grotų ilgus metus – be tėvo lieka ir trys atžalos.

Į teismą nebejauną vyrą atvedęs nusikaltimas buvo įvykdytas 2021 m. rugpjūčio 16 d., judrioje sostinės gatvėje. Bendruoju pagalbos numeriu paskambinęs S. Urbonas pats prisipažino, kad Naugarduko ir Švitrigailos gatvių sankryžoje automobilyje nužudė dešimtmečiu jaunesnę sutuoktinę.

„Nušoviau žmoną. Noriu atiduoti ginklą“, – taip vyras pranešė apie padarytą nusikaltimą. Atvykę pareigūnai pamatė, kad tai nebuvo melagingas pranešimas – S. Urbonas išties nužudė savo vaikų motiną.

Kaip anksčiau skelbė portalas lrytas.lt, verslininkas kartojo, kad taip pasielgė dėl asmeninių motyvų ir šeimoje prasidėjusios dramos – T. Urbonienė norėjo skirtis, o kaltinamasis siekė išsaugoti šeimos židinį. Žmonos noras kurti gyvenimą atskirai galėjo tapti šios tragedijos paslaptimi.

Manoma, kad S. Urbonas pasikvietė žmoną pasikalbėti apie ateities perspektyvas, įkalbinėjo ją nesiskirti, tačiau T. Urbonienė kategoriškai norėjo gyventi atskirai. Yra tikimybė, kad tokio pokalbio psichologiškai neatlaikęs verslininkas susvyravo ir išsitraukė ginklą – moteris buvo nužudyta šeimos visureigyje „BMW X3“. Į žuvusią verslininkę iš viso buvo paleistos keturios kulkos.

Kaltinamąjį ir auką siejo ne tik šeiminis gyvenimas, bet ir bendras verslas – pora turėjo bendrovę „Sauvida“, kurioje S. Urbonas dirbo transporto ir nekilnojamojo turto srityse, o T. Urbonienė turėjo kirpyklų tinklą, vėliau taip pat nėrė į nekilnojamojo turto sritį, tapo NT brokere.

Prieš teismą stojęs S. Urbonas pripažino, kad bendrovė, kurią valdė kartu su žmona, šiuo metu yra likviduojama, pats vyras veiklos šiuo metu turi gyvūnų globos namuose. Po nusikaltimo suimtas verslininkas vėliau buvo paleistas į laisvę už 15 tūkst. eurų užstatą.

Be kaltinimų dėl žmonos nužudymo, S. Urbonui teks pasiaiškinti ir dėl kelių medžioklinių šovinių, kurie pas verslininką buvo rasti kratos metu. Paaiškėjo, kad šie šaudmenys laikomi neteisėtai.

Dar nepradėjus nagrinėti šio nusikaltimo, teismas pripažino bylą nevieša ir nutarė ją nagrinėti už uždarų durų. Tokį pageidavimą išreiškė S. Urbono advokatas Augustinas Vaičiūnas ir teigė, kad bus nagrinėjamos itin asmeniškos privataus gyvenimo peripetijos, kurios visuomenei neturėtų būti žinomos. „Turime visiškai šeimos bylą, vaizdžiai kalbant“, – sakė teisininkas.

2022 05 31 18:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt