trečiadienis, liepos 6 d.
A. Armonaitė apie moteriškąją jėgą Seime, koalicijos formavimą, kanapių legalizavimą bei rentas politikams
Alfa.lt

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė „Negyvo eterio“ kanale atvirai papasakojo apie kanapių legalizavimą, koalicijos formavimą, moterišką jėgą Seime bei išreiškė savo nuomonę apie politikų rentas, valstiečių valdymo metu prasidėjusią „pasiutpolkę“ bei Jungtinių Amerikos Valstijų rinkimus.

Pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių apygardoje Seimo nario mandatą iškovojusi A. Armonaitė trečiadienį išleistoje „Dar vienas“ tinklalaidėje pasakojo, kad praėjus rinkimams jos dienotvarkė dar labiau suintensyvėjo, nes visi tik ir laukia žinių iš naujojo parlamento.

„Visą dieną prieš kameras dabar būnu, per konvencine žiniasklaidą. Visi laukia naujienų apie naują koaliciją, visiems norisi sužinoti postus, o mes vis dar bandome susitarti dėl to, kokias idėjas įtraukti“, - sakė politikė.

Laisvės partijos lyderė pokalbio metu teigė, kad tikėjosi tokios sėkmės, kurios sulaukė naujai įkurta partija, bet neneigė, kad galėjo viskas baigtis ir kitaip.

„Daugiau nei 107 tūkst. žmonių balsavo pirmame ture, tai mes dabar turime įrodyti, kad buvo verta tuos balsus atiduoti už šitą partiją“, - teigė A. Armonaitė.

Ne visa Lietuva nori „pūst“ žolę

Pokalbiui pasisukus apie 2016 metų Seimo rinkimus ir podcast‘o vedėjams pareiškus, kad praeituose rinkimuose valstiečių patekimas į valdančiąją daugumą nustebino visus, kurie manė, kad Lietuva tampa vis liberalesnė A. Armonaitė teigė, jog tuomet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga elgėsi ir kalbėjo visai kitaip.

„Atsiminkit, kad valstiečiai tada per kampaniją neatrodė tokie radikalai, jie buvo tokia šviežia, nekonfliktuojanti jėga, bent jau taip atrodė. Jie siūlė visokius sprendimus, reformas ir dėl to už juos balsavo, o tada jau Seime prasidėjo ta pasiutpolkė“, - šmaikštavo Laisvės partijos pirmininkė.

Politikė tikino, kad Lietuva nėra nei labai liberali, nei labai konservatyvi.

„Lygiai taip, kad Laisvės partija sulaukė tokios sėkmės, tai nereiškia, kad visa Lietuva nori pūst žolę, tiesiog yra įvairiai mąstančių žmonių ir taip sukrito, kad dabar jau bus kitokia valdžia“, - tinklalaidės metu sakė parlamentarė.

Moteriška jėga Seime

Laisvės partijos pirmininkė atvirai džiaugėsi, kad šių metų Seime yra pakankamai daug moterų, tačiau teigė, kad tai svarbu tik todėl, kad būtų kuo daugiau įvairesnių nuomonių.

„Man yra svarbu, kad būtų moterų, bet tai yra svarbu dėl įvairovės. Mums reikia įvairių žmonių, kad mes tuos pačius klausimus galėtume matyti skirtingai. Laisvės partija nesiūlė niekada jokių kvotų, bet taip jau atsitiko, kad pas mus ir sąrašuose buvo visiškai subalansuotas moterų ir vyrų skaičius ir patys žmonės išrinko penkis vyrus ir šešias moteris“, - sakė A. Armonaitė.

Apie šios kadencijos Seimą politikė kalbėjo su džiaugsmu, neatmetė teiginio, kad dabar jaus stipresnį užnugarį, nes dabar jau ateina su komanda bei teigė, kad šiame Seime bus kitokia atmosfera, kadangi naujai sukurta Laisvės partija galės pateikti daugiau įvairesnių temų ir pasiūlymų.

„Aš buvau viena ir niekas mano sėkme Seime iš esmės nebuvo suinteresuotas, dabar mes ateiname su komanda, ir vėl gal nebus niekas suintegruotas mano sėkme, bet jau mūsų yra daugiau“, - kalbėjo politikė.

Rentos politikams - nesąmonė

Seime tyliai prikeltą idėją, kurios esmė – įteisinti buvusių Seimo narių valstybines rentas A. Armonaitė vertina neigiamai, tačiau ji pabrėžia, kad ši idėja yra ne valstiečių, kaip daugelis mano.

„To nori įvairūs pavieniai Seimo nariai, dalis jų jau nebeišrinkti ir tai yra jiems asmeniškai aktualu, nu jo, tai yra nesąmonė“, - piktinosi Seimo narė.

„Šiaip yra tiesa, kad iš politikos išėjus, tokioje nedidelėje valstybėje, tau yra sunku, nes tu užsidedi tokį štampą, tavęs gali nenorėt priimti į kai kuriuos darbus. Bet šiaip tu turi įvertinti tai atėjęs į politinę veiklą“, - „Dar vienas“ tinklalaidėje sakė A. Armonaitė.

Bebriška iniciatyva, kurios nepalaikys

Politikė sako, kad didelė dalis Seimo narių, kurie teikia šį pasiūlymą yra vyresnio amžiaus ir daug laiko praleidę parlamente.

„Aš manau, kad čia yra tokia labai bebriška iniciatyva ir aš jos nepalaikysiu, tik tiesa yra tai, ką jie sako, kad iš politikos į gyvenimą išeiti yra sunkiau. Bet ar čia vertė kas nors ateit į tą politiką? Pats darai tuos pasirinkimus, tai yra tavo priimtas kelias su visom pasekmėm“, - tvirtino parlamentarė.

Nuo algos iki algos

Politikė tikino, kad Seimo nario alga nėra didelė, todėl į jį eiti turi siekdamas save realizuoti, o ne užsidirbti pinigų.

„Būdamas Seime tu negali turėt kitokių pajamų, tai tu gyveni iš esmės iš atlyginimo, nuo algos iki algos, kuris yra apie du tūkstančiai eurų. Aš gaunu 2200 eurų, tai nėra paslaptis“, - sakė A. Armonaitė.

Laisvės partijos pirmininkė palygino Seimo narių algas su kai kuriomis kitomis profesijomis ir tikino, kad kitur galima užsidirbti daug daugiau.

„Iš algos tai tu tikrai neužsidirbsi, kartais žmonės turi tų korupcinių patirčių, mes matėm tas visas istorijas, kad kai kurie politikai gyveno ne tik iš tos algos“, - juokėsi politikė.

JAV rinkimai

Paklausta ar „Black Lives Matter“ judėjimas galėjo Jungtinėse Valstijose tik pagilinti rasizmo problemą, politikė tikino, kad pastatų deginimas niekaip negalėtų išspręsti šios at jokios kitos problemos.

„Man atrodo patys protestai, kurie buvo iš pradžių, jie tikrai neskaldė, tiesiog žmonės buvo nepatenkinti, bet tada, kai įsijungė visos tos radikalios grupės, kurios pasinaudojo visu pilietinės visuomenės veikimu – pradėjo plėšti, gangsteriai pradėjo degint viską, tai čia niekaip nesusiję su kažkokiu rasizmo problemos sprendimu. Tai dabar jau yra pilietinis karas“, - nuogąstavo A. Armonaitė.

Parlamentarės manymu, po JAV prezidento rinkimų tam tikri asmenys ar grupės vėl galimai pasinaudos atsirasiančiais nesutarimais visuomenėje.

Ne tik Rusija yra Lietuvos bėda

A. Armonaitė įsitikinusi, kad Lietuvai yra labai svarbu, kas laimės Jungtinių Valstijų rinkimus, nes mūsų šaliai yra svarbi JAV pozicija tam tikrai klausimais.

„Reikės bandyti aktualizuoti mūsų regiono klausimus toje komandoje, kuri laimės, ieškoti kontaktų, paaiškinti dalykus, padėti Jungtinėms Valstijoms jiems svarbiuose klausimuose, pavyzdžiui ginče su Kinija, nes visi galvoja, kad čia tik apie mus sukasi pasaulis ir čia tik Rusija mūsų bėdos“, - sakė politikė.

A. Armonaitė taip ir neišdavė už kurį kandidatą ji yra, tikino, kad tiek Donaldas Trumpas, tiek Joe Bidenas gali padėti Lietuvai spręsti jos problemas.

„Dirbsim su visais ką išrinktų“, - juokdamasi sakė politikė.

Neapykantos pritvinkęs žmogus

Paklausta ar mano, kad Petras Gražulis yra demokratijos atspindys ar galbūt tamsesnė asmenybė, politikė atsakyti nenorėjo, tačiau pritarė, kad P. Gražulis išrinktas buvo dėl to, nes didelę dalį veiklos, kurią padarė savivaldybė, o ne jis prisiimė sau.

„Aš nemanau, kad Gražulį Gargžduose išrinko dėl to, kad jis yra homofobas, o gal dėl to, kad jis buvo žinomesnis vardas. Švelniai tariant aš nesu Gražulio bendramintė, bet lyginant, koks jis buvo praeityje ir koks jis yra dabar tai yra du skirtingi žmonės. Man atrodo jis dabar daug daugiau neapykantos pritvinkęs žmogus.

Žolės legalizavimas

„Lietuvoje mes dabar jau daug atviresni, net apie tas kanapes kalbant. Pavyzdžiui važiavau per Lietuvą ir nuvažiavau į Šilutę, ten dalinau skrajutes „Įteisinsime kanapę rekreacijai“, vidutinė amžiaus moteris sako man: „Labai gerai!“, - pasakojo Seimo narė.

A. Armonaitė teigė, kad tokie vyresnių žmonių pasisakymai suteikdavo dar daugiau vilties Laisvės partijai. Politikė tikina, kad šiuo metu yra trys pagrindiniai tikslai kalbant apie kanapes: baudžiamųjų įstatymų švelninimas, gydymui skirtos kanapės ir tuomet jau jos legalizavimas rekreacijai.

„Tai buvo Laisvės partijos pažadas, bet norint tokį pažadą įgyvendinti reikia daug daugiau Seimo narių turėti savo frakcijoje, bet galime apie tai diskutuoti, kolegas šviesti. Tikiuosi, kad vieną dieną tai pavyks įgyvendinti“, - tinklalaidėje sakė politikė.

Koalicijos formavimas

„Dabar formuojam koalicija, bandom įdėti tokius prioritetus į koalicijos sutartį, kad Laisvės partijos rinkėjai jaustųsi to koalicinio susitarimo dalimi, kad jie ten yra atstovaujami. Tuomet diskutuosime, kas gali užimti ministrų pozicijas, sutarsime. Vėliau jau rengsime vyriausybės programą ir tada prasidės pokyčiai“, - tikino A. Armonaitė.

„Radikalių dalykų biudžete iškart nedarysim, kas jau buvo suplanuota, žmonėms įsipareigota tai tikrai bus įgyvendinta. O šiaip tai daugiau į žmones, daugiau į protus investuotume, o ne į sienas, pastatus, kažkokius niekinius šūdukus“, - šmaikštavo politikė.

2020 11 06 07:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt