antradienis, liepos 5 d.
Akcija „Freedom first. Go Belarus!” kviečia Lietuvos žmones aukoti Baltarusijai
Alfa.lt

Lietuvoje prasideda privati pilietinė paramos akcija „Freedom First. Go Belarus!” (liet. Laisvė – svarbiausia. Pirmyn, Baltarusija!). Organizatorių teigimu, jos pagrindinis tikslas - padėti baltarusiams apginti savo prigimtinę teisę laisva valia kurti demokratišką valstybę.

„Mes privalome padėti. Nes tai ne tik esminis Baltarusijos išlikimo, bet ir Lietuvos nacionalinio saugumo klausimas“, sako viena akcijos sumanytojų, režisierė Agnė Zalanskaitė.

Jos teigimu, finansinės paramos reikia teisinėms išlaidoms: kad artimieji galėtų teisininkų pagalba rasti kur ir kokiomis sąlygomis laikomi sulaikytieji, taip pat reikalinga parama sužeistųjų medicinos išlaidoms padengti, apsaugos priemonėms, ryšio paslaugoms užtikrinti, kitoms organizacinėms išlaidoms padengti.

„Siekdami veikti operatyviai, išlaikyti maksimalų skaidrumą ir atskaitomybę mes jau dabar išsirinkome konkrečią įstaigą Lietuvoje, kuri turi specialią sąskaitą lėšoms rinkti. Ir tiksliai žinome, kur visos surinktos lėšos nukeliaus. Visi suprantame, kad situacija labai jautri, galimos įvairios provokacijos, todėl jau dabar žinome, ką ir kaip darysime“, sako A. Zalanskaitė.

Savo auką Lietuvos žmonės gali pervesti į daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje veikiančios viešosios įstaigos „Baryso Zvozskavo Baltarusijos žmogaus teisių namai“ specialią sąskaitą. Ši organizacija įsipareigojo kasdien teikti informaciją apie aukotojų skaičių ir surinktas sumas, bei ją pagrįsti banko dokumentais.

Visa surinkta parama bus pervesta Baltarusijos organizacijai „BY HELP“, nuo 2017 metų taikiai kovojančiai už esminius demokratijos principus ir teikiančiai paramą nukentėjusiems nuo režimo žmonėms.

Daugiau informacijos: www.gobelarus.lt

(SCANPIX nuotr.)

2020 08 13 15:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt