sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Anya Dee: menas – jaustis gerai, būnant pačiam su savimi
tiesa.com

Iš Klaipėdos kilusi Anya Dee septynerių metų profesionalios fotografijos ir stilistikos veiklą vieną dieną ėmė ir iškeitė į kur kas ramesnį ir uždaresnį darbo pobūdį – iliustravimą... ir dėl šio sprendimo jauna moteris nė kiek nesikremta!

Nepagalvokite, su pieštuku rankoje menininkė teigė nesanti gimusi, anaiptol, – nuo šešerių metų lietuvė lankė privačią dailės studiją bei metų metus praleido praktikuodamasi. Ir štai šiandien „Ana Dee Style“ įkūrėja skina savo sunkaus įdirbio vaisius... Išskirtinio grožio, unikalius vaisius.

Jeigu turi noro – surasi ir būdą

Klaipėdietė atskleidė, kad nors ir nuo vaikystės turėjo nemažai gabumų meno srityje – piešimas nebuvo jos stiprioji pusė. Turėjo praeiti nemažai metų, kad darbuose būtų galima įžvelgti progresą.

„Visi mes esame unikalūs ir išskirtiniai, tačiau daug ką lemia teisingas tėvų, aplinkos, visuomenės auklėjimas, tam tikros pažintys ir gyvenimo duotos galimybės. Galima gimti talentingu, bet visiškai nepasinaudoti savo gabumais, ir atvirkščiai – atsiskleisti, kai niekas netikėjo tavimi, – dėstė Anya Dee. – Jeigu turi noro – surasi ir būdą. Aš tikiu stebuklais ir stengiuosi įžvelgti ženklą net pačioje sudėtingiausioje situacijoje...“

[2183]

Kūrėjos mūza – moteris

Menininkę kūrybai labiausiai įkvepia mada ir įdomūs moters bruožai. Visgi Anya Dee neslėpė: įkvėpimas nėra pastovi būsena, kartais jį reikia „sugauti“: stengtis dažniau išeiti į viešumą, apsilankyti įdomiame renginyje, tiesiog prasiblaškyti.

„Tampu vis išrankesnė. Stengiuosi savęs neriboti technikos atžvilgiu, neužstrigti ties viena paišymo maniera, išbandyti įvairias priemones. Tačiau užsakymų atžvilgiu esu gana išranki. Mane visada įkvepia kokybiškos nuotraukos iš mados pasirodymų, fotosesijų... Kartais vaizdai ateina ir tiesiog miego metu“, – pasakojo klaipėdietė.

Kiekviena meno šaka reikalauja nuolatinio tobulėjimo ir praktikos, tad pašnekovė vis dar nesustojo kelti kartelę sau aukštyn, stiebtis, augti ir tobulėti. To ko daugeliui mūsų šiandien taip trūksta.

[2188]

[2189]

[2190]

Pastaruoju metu menininkė vis dažniau susiduria su natūralaus ir dirbtinio grožio priešprieša, stengiasi išanalizuoti skirtingą grožio suvokimą, kuris kartais lyg vinguriuoja ant ribos.

„Man labai įdomu suprasti žmonių psichologiją, kodėl kartais natūraliai graži mergina iškraipo savo išvaizdą iki negalėjimo, dažnai susiduriu ir su lytį pakeitusiais modeliais, – svarsto kūrėja. – Visi šie aspektai priveda mane prie tam tikrų minčių, stengiuosi kruopščiau atsirinkti medžiagą, su kurią dirbsiu ir kurią iliustruosiu. Savo iliustracijose dažnai pati iškraipau moters veidą, kažką išdidinu, kažką ištobulinu, tačiau gyvenimas skiriasi nuo iliustracijos...“

Šiuo metu Anya Dee darbuojasi ties projektu, kuriame iliustruos 20 amžiaus legendines moteris, stiliaus ikonas, kurios turėjo natūraliai ryškius bruožus, figūras ir išsiskyrė savais talentais: Audrey Hepburn, Coco Chanel, Sophia Loren, Grace Kelly ir daugybę kitų. Visos jos buvo išskirtinės asmenybės, kurios žavi menininkę ir iki šių dienų.

Mintys – apčiuopiamos

„Ana Dee Style“ įkūrėja džiaugiasi, jos norai neretai sutampa su galimybėmis. Vis dažniau nutinka taip, kad žmonės, su kuriais lietuvė kažada ateityje planavo bendradarbiauti, patys į ją kreipiasi ir užsako iliustracijas. Menininkė tiki, kad mintys gali tapti apčiuopiamomis, tik reikia labai norėti ir siekti to realiame gyvenime.

[2184]

Vos tik kūrėjos iliustracijos pasirodė viešose erdvėse ir socialiniuose tinkluose, netrukus ėmė plūsti ir pirmieji įvairių dizainerių pasiūlymai bendradarbiauti.

„Tuo metu galbūt nestipriai tikėjau savo jėgomis, tačiau norą kurti turėjau itin didelį. Tad sutikau sujungti jėgas su keletu prekinių ženklų. Tai buvo gana sėkmingi, visuomenės dėmesio sulaukę projektai... – atviravo Anya Dee. – Visgi aš supratau, kad niekas kitas mano minčių ir idėjų neįgyvendins geriau už mane pačią. Taip, tai gali skambėti kiek egocentriškai, tačiau aš visada renkuosi eiti savo ilgu lėtu keliu ir pasiekti visko savaip, negu kažką gauti greičiau“.

Anya Dee save vadina laimingu žmogumi: jos pagrindinė veikla ir hobis visada sutapdavo, o kūryba paliečia vis daugiau širdžių. Vieni menininkės kūriniai sulaukia daugiau pripažinimo, kiti – mažiau, tačiau klaipėdietė teigė neturinti laiko koncentruotis ties konkrečiu savo projektu ar darbu, o juo labiau – didžiuotis.

„Mano gyvenimas – tarsi knyga, kuria rašau puslapį po puslapio ir pasižiūrėti į ją iš šalies galbūt turėsiu galimybę tik gyvenimo gale. Kadangi tik prieš pusantrų metų pradėjau iliustruoti madą, kolkas pati sau nenoriu žymėti pasiekimų. Esu maksimalistė ir noriu siekti visko ko geriausio...“ – dėstė iliustratorė.

Visgi paaiškėjo, kad savo darbais lietuvė tikrai gali didžiuotis: jos iliustracijos atkreipė ne tik „Valentino“ ir „Dolce&Gabbana“ atstovų dėmesį, bet ir prikaustė pačio Johno Galliano akis. Pastarasis – kūrėjai vienas iš labiausiai įkvepiančių asmenybių, kurio darbai „Dior“ mados namuose iki šiol atima žadą: „Mano manymu, kiekvienas didysis prekinis ženklas ir mados namai yra verti didžiausios pagarbos. Jie dirba be perstojimo ir jų idėjų generavimo greičiu, darbų išpildymo kruopštumu galima tik žavėtis.“

[2185]

[2186]

[2187]

Individualistė iš prigimties

Anya Dee kūrybai skiria marias laiko ir save vadina individualiste, tačiau nesuklyskite, ji nėra vieniša... tiesiog ir jos vyras, ir artimieji – itin supratingi ir ją nuoširdžiai palaiko. Tik taip kūrėja teigė galinti maksimaliai susikoncentruoti ties nauju projektu.

Tiesa, pašnekovės individualumą dar labiau išugdė ir laikas: „Vienu momentu pajutau, kad nesinori tiek daug bendrauti gyvai su bet kuo, tapau išrankesnė. Nors visada smagu susitikti prie puodelio kavos ir skaniai pasijuokti su drauge, arba išeiti „pasižmonėti“ su vyru, bet nejaučiu dėmesio stokos, kai būnu viena. Tai yra didžiausias menas – išmokti jaustis gerai, būnant pačiam su savimi.“

Kaip ir daugeliui menininkų, pradžia Anya Dee nebuvo pati lengviausia, tačiau skųstis ji nėra linkusi. Jaunos moters akimis, sunkumai ir neaiškumai gali atsirasti betkada, svarbiau yra kaip į viską reaguoji: ar priimi juos, kaip iššūkį, ar iškarto nuleidi rankas.

Pasak pašnekovės, menininkas, įkeldamas savo darbus į viešą socialinę erdvę jaučiasi it nuogas: „Kartais tave įvertina puikiai, kartais lieki nesuprastas, tačiau blogiausia yra likti nepastebėtam... Kiekvienas turim pasirinkti savo kelią, savo siekius, surasti tai, kad įkvepia. Man iliustravimas padeda, kuomet aš būnu ir blogos nuotaikos: visada padeda atsipalaiduoti, nusiraminti ir pajusti maksimalų susikoncentravimą ties tuo, ką paišau. Susivienyji su savo piešiniu ir nieko nematai aplink. Svarbiausia tikėti tuo, ką darai, visa širdimi mylėti savo veiklą ir aistringai dirbti. Kaip yra pasakęs vienas mano kolega: turi daug dirbti ir nieko neprašyti atgal...“

[2191]

[2192]

2016 01 01 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt