penktadienis, sausio 22 d.
Atėnuose vyko susitikimas su bėgiku A. Ardzijausku ir filmo „Riešutų duona“ peržiūra
tiesa.com
urm

Rugpjūčio 5 dieną Lietuvos ambasadoje Atėnuose vyko susitikimas su itin ilgų distancijų bėgiku Aidu Ardzijausku bei restauruoto Arūno Žebriūno klasika tapusio filmo „Riešutų duona“ peržiūra.

Likus vos valandai iki renginio pradžios Atėnus pasiekęs garsus Lietuvos bėgikas A. Ardzijauskas svečiams pasakojo apie savo pasirinktą iššūkį – Baltijos kelio 30-mečio proga nubėgti atstumą nuo šiauriausio iki piečiausio Europos žemyninės dalies taško.

Šis įspūdingas maršrutas prasidėjo gegužės 24 dieną Norvegijos šiaurėje ir tęsėsi daugiau nei du mėnesius. Nors galutinis Aido tikslas buvo pasiekti piečiausią Graikijos tašką esantį Peloponese, dėl nenumatytų aplinkybių maršrutą teko koreguoti ir bėgikas finišavo anksčiau, įveikęs 5200 km.

Renginio metu jis dalijosi kelionės įspūdžiais, praktiniais patarimais bei sulaukė itin daug klausimų. Lietuvos ambasada taip pat prisijungė prie „Kinas po žvaigždėmis“ bei Lietuvos kino centro iniciatyvos ir tuo pačiu laiku su net 25-iuose Lietuvos miestuose esančiais kino mylėtojais rodė lietuviško kino klasika tapusį filmą „Riešutų duona“.

Lietuvos ambasada Atėnuose buvo viena iš trijų vietų užsienyje, kur buvo rodomas šis filmas. Į „Riešutų duonos“ peržiūrą susirinko ne tik lietuvių bendruomenė, bet ir lietuviška kultūra besidomintys graikai.

Šis renginys suteikė galimybę vieniems prisiminti, o kitiems pamatyti filmą pirmą kartą, tačiau svarbiausia, jog buvo pasiektas bendras renginio organizatorių tikslas – lietuviška kino klasika suvienyti pasaulio lietuvius.

2019 08 07 07:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt