šeštadienis, liepos 11 d.
Baigiasi išeivių stažuotės
tiesa.com

Rugpjūčio 5 dieną, ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete vyks iškilmingas vasaros išeivijos lietuvių stažuočių programos uždarymas.

Jo metu programos dalyviams bus įteikti baigimo pažymėjimai, susirinkusieji dalysis patirtimi ir įspūdžiais.
 
„Džiugu, kad pozityvumu šioje programoje pasižymėjo tiek darbdaviai, tiek ir patys stažuotojai. Radome įmonių, kurios noriai priėmė net ir lietuviškai nekalbančius praktikantus, o daugelis studentų išreiškė norą ir ateityje bent trumpam sugrįžti į Lietuvą“, – sakė VDU sekretorė prof. Auksė Balčytienė.
Profesines praktikas keturios dešimtys stažuotojų atliko Kaune ir Vilniuje – įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose. Beveik ketvirtadalis jų praktikos vieta pasirinko Vytauto Didžiojo universitetą.
„Stažuotės suteikia išeivijos jaunimui unikalią progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos „ambasadoriais“, nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie šią šalį“ , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendruomenės vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.
Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programos (sutr. LISS) metu lietuvių kilmės jaunimas ne tik įgyja profesinės praktikos Lietuvoje, bet ir tobulina kalbos žinias, artimiau susipažįsta su šalimi. Pirmą kartą ši programa, Lietuvoje vykdoma jau nuo 2005 metų, tapo VDU projekto „Pasaulio lietuvių akademija“ dalimi.
Vytauto Didžiojo universitetas stažuotojams padėjo susirasti praktikos vietas, dalį jų apgyvendino universiteto bendrabutyje. Išeivijos studentai galėjo dalyvauti VDU organizuojamose kursuose „Refresh in Lithuania“, kuriuose jų laukė plati Lietuvos pažintinė programa, o prasčiau lietuviškai kalbantys stažuotojai – lankyti kalbos pamokas.
Šios programos studentams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentui po vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus.
Sutartį, kurioje universitetas įsipareigojo kuruoti Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (sutr. LISS) programą, VDU ir JAV lietuvių bendruomenės atstovai pasirašė šių metų balandį. Kaip teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, ši iniciatyva nebus vienintelis VDU indėlis siekiant suburti pasaulio lietuvius, nes tai – didesnio socialinio projekto, pavadinto Pasaulio lietuvių akademija, dalis.
Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas, stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes. Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms.
 

2010 08 03 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt