šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Dubline - diskusija apie išeivių kūrybą
tiesa.com

Lietuvos ambasadoje Airijoje spalio 7 dieną vyko Airijoje gyvenančių lietuvių susitikimas su Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių literatūros skyriaus vedėja Virginija Paplauskiene.

Mokslininkė papasakojo apie išeivijos literatūros raidą, jos reikšmę visai lietuvių literatūrai ir pristatė 2009 metais išleistą monografiją apie poetę Liūnę Sutemą (Zinaidą Nagytę-Katiliškienę).
 
Vėliau vykusioje diskusijoje aptarta lietuviško žodžio ir knygos svarba lietuvybės ir tautinio sąmoningumo puoselėjimui išeivijoje.
Susitikimą ir diskusiją su literatūros tyrinėtoja ir muziejininke V. Paplauskiene organizavo Lietuvos ambasada ir Airijos lietuvių katalikų misija.
V.Paplauskienei už reikšmingų unikalių eksponatų kaupimą, tyrimą, populiarinimą, publikacijas muziejininkystės temomis suteiktas 2006 m. Metų muziejininko vardas. Ji taip pat yra apdovanota „Draugo“ (JAV) savaitraščio įsteigta prelato Juozo Prunskio premija.
Tyrinėdama išeivijos literatūrą, V.Paplauskienė parengė vertingą archyvinių dokumentų leidinį „Išėję sugrįžti. Lietuvių išeivių kultūrinis literatūrinis gyvenimas Austrijoje ir Vokietijos DP stovyklose 1944–1950 m.“, sudarė parodą ir archyvinį leidinį „Antanas Vaičiulaitis. Archyvai“, skirtą rašytojo 100-mečio jubiliejui. Mokslininkė taip pat parengė leidinius apie poetus ir rašytojus G. Tulauskaitę, A. Jakštą-Dambrauską, V. Krėvę-Mickevičių ir A. Gustaitį.

2010 10 08 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt