ketvirtadienis, liepos 7 d.
Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai
tiesa.com
urm

Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

Gausiai susirinkusius dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas dėkojo tautiečiams už aktyvią veiklą lituanistinio švietimo, kultūros, sporto ir kitose srityse, paramą Lietuvai, labdaros organizavimą, indėlį į partnerystės tarp dviejų valstybių plėtojimą ir Lietuvos vardo garsinimą Airijoje.

„Džiugu, kad 2019-aisiais – Pasaulio lietuvių metais – žinios apie Airijos lietuvių gražius darbus ir pasiekimus plačiai skambėjo ne tik Lietuvoje ir Airijoje, bet ir kitose šalyse“, – teigė ambasadorius. Už ilgametę veiklą puoselėjant lietuvybę bei išeivijos ryšius su Lietuva Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionui kunigui Egidijui Arnašiui įteiktas Užsienio reikalų ministerijos medalis „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“.

Už lietuvybės puoselėjimą, turizmo iš Airijos į Lietuvą skatinimą, Lietuvos vardo garsinimą, lietuviškų produktų pristatymą bei lietuvių sportininkų Airijoje telkimą bendrai veiklai Lietuvos ambasados padėkos raštai įteikti visuomenininkams Ryčiui Sedleckui ir Jūratei Raižytei, verslininkei Angelei Roveršteinienei, Airijos lietuvių profesionalų klubo narėms Rūtai Sinkevičiūtei, Indrei Lukošiūtei, Aistei Endzinaitei bei Airijos lietuvių sporto asociacijos vadovui Tomui Jakubauskui.

Šiemet pirmą kartą buvo renkamas „Airijos lietuvių metų žmogus“. Konkurse tautiečiai pasiūlė net šešiolika kandidatų, aktyviai dirbančių kultūros, švietimo, verslo, sporto srityse. Daugiausia Airijos lietuvių balsų surinko žinoma atlikėja Raimonda Masiulytė Ramchun, kuriai įteiktas „Airijos lietuvių metų žmogaus 2019“ diplomas ir ambasados prizas.

2019 12 17 05:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt