trečiadienis, liepos 6 d.
Europos apdovanojimuose pripažintas Kurk Lietuvai projektas GovTech Lab
tiesa.com
kurklt.lt

Kurk Lietuvai programos dalyvių kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiemet įgyvendintas GovTech Lab projektas apdovanotas Europos Politikos inovacijų apdovanojimuose (angl. The Innovation In Politics Awards 2019).

Iš daugiau nei 400 iniciatyvų, tarp finalininkų skirtingose kategorijose taip pat pateko pati programa Kurk Lietuvai bei dar vienas šiųmetis Kurk Lietuvai projektas: pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras – Alytaus „Karjeras“.

„XXI amžiuje nebegalime atskirti valstybės valdymo nuo technologijų, inovacijų, eksperimentavimo. Nuostabu matyti, kad mūsų idėja, jog Lietuva gali būti Europos, ar net viso pasaulio, GovTech inovacijų centru sutinkama su entuziazmu ir palaikymu ne tik Lietuvoje, tačiau ir visoje Europoje.

GovTech laboratorijos tarptautinis primažinimas, kaip geriausio inovatyvaus būdo Europoje kurti gerovę, suteikia tik dar daugiau motyvacijos ir galimybių plėsti mūsų žinias ir žinomumą inovacijų viešajame sektoriuje srityje“, – teigė viena iš projekto vadovių Kurk Lietuvai alumnė Arūnė Matelytė, toliau koordinuojanti GovTech Lab veiklą Lietuvoje.

Kategorijoje „Gerovė“ apdovanoto projekto GovTech Lab tikslas yra skatinti viešąjį sektorių ieškoti inovatyvių technologinių sprendimų esamoms problemoms spręsti. Tai ne tik suteiks galimybę startuoliams išbandyti savo technologiją viešajame sektoriuje, bet ir padės ją komercializuoti.

„Pavadinimas „GovTech“ tik atrodo vienas žodis. Akivaizdu, kad jis sudarytas iš dviejų dalių – „gov“ ir „tech“ – jos reiškia, kad reikia dirbti visiems kartu, siekiant technologijų kuriamos vertės mūsų visuomenei. Technologijos teikia galimybių turėti geresnį viešąjį sektorių, tarnaujantį visuomenei“, – atsiimdamas apdovanojimą Berlyne sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

GovTech Lab iniciatyva Lietuvai leidžia kitu būdu pasižiūrėti į viešojo sektoriaus problemas – inovacijas kuriančios komandos, kurios niekada nedirbo viešajame sektoriuje, gali siūlyti naujus sprendimus, kaip efektyvinti įmonių veiklą ir užtikrinti didžiausią naudą visuomenei.

Planuojama, kad GovTech Lab du kartus per metus inicijuos „Iššūkių seriją“, kuomet viešojo sektoriaus institucija paskelbs jai aktualią problemą, o startuoliai, verslas ir visuomenė galės siūlyti inovatyvius technologinius jos sprendimo būdus. Pasinaudodamos „Iššūkių serijos“ galimybėmis institucijos galės greitai rasti inovatyvų technologinį sprendimą, kurio nėra rinkoje, ir tą padaryti greičiau, nei naudojant tradicinius viešųjų pirkimų būdus.

Vienos serijos įgyvendinimo metu būtų sprendžiamos bent 3 institucijų problemos. GovTech – tai sparčiai besivystanti inovacijų ekosistema, leidžianti verslui kurti inovatyvius, dažniausia naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus viešojo sektoriaus iššūkiams spręsti.

Skaičiuojama, kad pasauliniu mastu GovTech – tai net 400 mlrd. dolerių pasaulinė rinka, kurią galėtų išnaudoti startuoliai ir valstybės. Vien Europoje esama daugiau kaip 2000 GovTech startuolių. Politikos inovacijų apdovanojimai – tai Politikos inovacijų instituto Vienoje organizuojamas konkursas, kurio tikslas – pastebėti, pristatyti politikus bei bendruomenes, turinčius drąsos kūrybingai diegti naujoves ir gebančius pasiekti realių rezultatų.

Šia veikla siekiama pagerbti pokyčių iniciatorius: besivadovaujančius Europietiškomis vertybėmis, žengiančius konkrečius žingsnius, gerinančius žmonių gyvenimą ir stiprinančius valstybę, nepriklausomai nuo regiono aplinkybių ar politinių pažiūrų. Iniciatyva gimė 2017 metais.

Apdovanojamos šių sričių politikos inovacijos: gyvenimo kokybės gerinimo, gerovės kūrimo, darbo vietų tobulinimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo, kultūros (meno, švietimo ir mokslo), demokratijos stiprinimo, žmogaus teisių gynimo ir bendruomenių ugdymo.

Projektai vertinami pagal keturis kriterijus: inovatyvumo laipsnį, įtraukimą, socialinio pasitikėjimo kūrimą ir tvarumą. 2019 m. apdovanojimuose Lietuvą atstovavo 34 įvairių sričių iniciatyvos iš daugelio šalies regionų, 6 iš jų pateko į finalą. Daugiau nei 1000 Europos piliečių komisijoje dalyvavo ir 13 vertintojų iš Lietuvos.

2019 12 12 17:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt