ketvirtadienis, liepos 7 d.
Grįžtant lietuviams, didėja brangesnio alkoholio pardavimai
Marius Dubnikovas

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė naujus alkoholio pardavimo ir akcizų duomenis. Rugpjūčio mėnesį didėjo visų alkoholio rūšių pardavimai, išskyrus spirituotus vynus, kurie dažnai vartojami probleminiuose socialiniuose sluoksniuose. Alkoholis per aštuonis šių metų mėnesius sugeneravo 244 mln. eurų akcizo pajamų biudžetui ir tai buvo 7,2 proc. daugiau nei pernai analogišku laikotarpiu. Buvo surinkta 16,5 mln. eurų daugiau.

Palankūs orai ir didėjanti Lietuvos populiacija dėl grįžtančių iš emigracijos žmonių, lemia ir didėjantį alkoholio suvartojimą. Tiesa vartojimo tendencijos gan skiriasi. Rugpjūčio mėnesį Sparčiausiai didėjo stipraus alkoholio pardavimai – 32 proc. padidėjimas skaičiuojant tūriu ir lyginant su analogišku laikotarpiu pernai.

Tiesa, nuo metų pradžios pardavimai vis dar yra sumažėję 4,9 proc. Šiems stipraus alkoholio skaičių svyravimams turėjo įtakos akcizų pokyčiai ir netolygus prekių užsakymų pasiskirstymas, tačiau vasaros mėnesiais stebėtas ženklus pardavimų augimas, greičiausiai, metus ši alkoholio rūšis baigs su stipresniu augimu.

Taip pat pastebima ryški augimo tendencija ramių ir putojančių vynų bei fermentuotų gėrimų srityje. Rugpjūčio mėnesį augimas sudarė 14 proc., o per aštuonis mėnesius – 12,5 proc. padidėjimas. Nuo metų pradžios šioje kategorijoje daugiausiai augo šviežių vynuogių vyno pardavimai – net 15 proc.

Tuo pat metu, alaus pardavimai rugpjūčio mėnesį augo 1,8 proc., o nuo metų pradžios – 3,3 proc. padidėjimas.

Panašu į tai, kad Lietuvai išvengus pandemijos stipresnio smūgio ir gyventojų pajamoms didėjant auga brangesnių gėrimų paklausa. Įperkamumo augimas lemia, kad didėja tradicinių vynų ir stipraus alkoholio pardavimai. Alaus pardavimai išlieka gan stabilūs, net nepaisant itin šiltos ir šiai rūšiai palankios vasaros. Bendrą alkoholio pardavimų kiekį augina ir sudėtingas arba sudėtingesnis išvykimas į kaimynines šalis bei grįžtantis lietuvių skaičius. Pardavimų tendencijos aiškėja ir tai gali lemti alkoholio akcizų korekcijas. Akcizai išlieka vieni tų mokesčių, kurie į biudžetą generuoja teigiamus srautus.

2020 09 22 10:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt