antradienis, liepos 5 d.
Ieva Molytė - menekenė nemėgstanti greitos mados
tiesa.com
asmeninio albumo nuotrauka

Manekenė liekna, žavinga, vilkinti įžūliai drąsiu rūbu, ar primenanti pasakos princesę žengia podiumu. Ją seka tūkstančiai akių. Žvelgiant į podiumo karalaites ar raganaites, suspurda ne vienos paauglės širdis. Turbūt, sunku rasti merginą, kuri be jaudulio ištartų – „mano bendraamžė tapo manekene“.

Akių spindesys, balso tonas rodo daugybę jausmų – susižavėjimą, pavydą, svajonę; pasakymas nuskamba, kaip teiginys – ji pasiekė didžiausią įmanomą laimę. Akimirkos ant podiumo tai grožio šventė, tai lyg gėlių prasiskleidimas.

Bet šventės trumpas blyksnis, prieš kurias valios ir ištvermės reikalaujanti pasiruošimo kasdienybe. Manekenės darbas reikalauja pastangų, darbo, pasiaukojimo, savito gyvenimo, apie kurį derėtų sužinoti pelenėms, norinčioms tapti princesėmis.

Apie manekenės kasdienybę kalbames su Ieva Molyte.

Pasidalinkite, kaip atsirado meilė madai?

Nesu įsitikinusi, kad ji apskritai kažkada atsirado. Mada man visada asociavosi su bandos jausmu, vartotojiškumu, kuris mane labai gąsdina. Labai natūralu ir normalu nenorėti išsiskirti, pritapti prie visuomenės, o mada – tai tik priemonė dideliems vardams ir verslams uždirbti iš mūsų, žmonių, natūralaus poreikio pritapti prie kaimyno. Masinė mada manęs niekada nežavėjo.

Tikriausiai jau atėjusi į vidurinę mokyklą pradėjau žavėtis stilingais žmonėmis, jie visada patraukdavo mano akį, tada aš ir pamilau buvimą tarp įvairiausių emocijas, nuotaikas ir vidinius išgyvenimus atspindinčių rūbų. Bet niekada liežuvis neapsivertė to vadinti mada.

Ko reikia norint būti modeliu?

Begalinio ryžto ir pasitikėjimo savimi. Nes bent kiek silpnesnei asmenybei ši profesija gali būti nepakeliama arba skaudžiai atsiliepti. Jei tai yra svajonė – tebūnie, tačiau tai tikrai nėra veikla, kuria profesionaliai galėtų užsiimti kiekviena graži ir fotogeniška mergina. Vaikinų situacija panaši, kiek yra tekę girdėti, jie išgirsta dar aštresnių ir tiesmukiškesnių komentarų. Stiprybės reikia ne tik psichologinės, dažnai prireikia ir fizinės ištvermės.

Kokia yra modelio tikrovė?

Tikrai ne tokia, kokią mato kiekvienas socialiniuose tinkluose ar televizijoje. Privalomas sportas, sveika gyvensena, prižiūrėta mityba, pastovi ir intensyvi veido priežiūra, puiki anglų kalba, labai dažnas lipimas iš savo komforto zonos ir tuo pačiu perdėtas atsargumas, kad ant kūno neatsirastų mėlynių, žaizdų. Visiškas natūralumas.

Skamba labai gražiai, gal netgi tobulai, bet, kai tai gyvenime vyksta dėl spaudimo, dėl pareigos, dėl to, kad to reikia, labai lengva pervargti, nepajusti, kai tai galų gale ima apsėsti ir persekioti, kai kiekviena mėlynė ant kojos ar priaugtas centimetras ant klubų reiškia tavo nepakankamumą.

Kas gali būti modeliu?

Iš esmės, dabar modeliu gali tapti bet kas. Net tie, kuriems modelių agentūrų kastinguose nepasiseka, sėkmingai gali pradėti savo modelio karjera socialiniuose tinkluose. Nemanau, kad modeliams ribų yra.

Kaip būti madingu?  

Tikriausiai užtenka pastebėti miesto centre dažniausiai pasikartojančius drabužius ir tada nueiti į bet kokia didmeninę rūbų parduotuvę ir juos įsigyti. Tik svarbu nepamiršti šio ritualo kartot kiekvieną sezoną vis iš naujo. Tik klausimas ar verta? Mane, asmeniškai, žymiai labiau žavi žmonės pamiršę mados sąvoką, tie, kuriuos sutinku dėvėtų drabužių parduotuvėse, bandančius nebemadingus, nesezoninius drabužius prikelti iš numirusiųjų.

Ar mūsų šalyje yra aukštoji mada?

Manau, kad aukštoji mada šiais laikais apskritai yra retas reiškinys, tačiau ta maža dalis, kuri dar liko, pasivaidena ir mūsų šalyje.

Koks jūsų gyvenimo tikslas?

Mano gyvenimo tikslai tikrai nėra siejami su mada, tačiau stilius man yra puikus būdas saviraiškai, o aš mėgstu būti išraiškinga. Galbūt visada savo gyvenimą siejau su bent minimalia nauda žmonijai, todėl visose veiklose, kuriomis užsiimu nagrinėju jų naudą, bandau keisti sritis ,susijusias su perdėtu vartotojiškumu, į kiek aplinkai saugesnes priemones.

Jūsų palinkėjimas skaitytojui

Manau, svarbiausia suvokti, kad mada, kaip ir daug daug dalykų mūsų visuomenėje yra eilinis būdas suvienodinti žmones, mažinti jų sąmoningumą, todėl nelinkėsiu nei vienam būti madingu, bet palinkėsiu atrasti savo stilių, ne tik aprangos, bet ir gyvenimo, mąstymo stilių, sąvitą, kitų nepadiktuotą.

2020 01 22 20:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt