sekmadienis, liepos 5 d.
Išleistas V.Miškinio chorinių kūrinių diskas
tiesa.com

Projekto iniciatorius – Londono universiteto Royal Holloway choras (vadovas Rupert Gough), įrašęs ir prodiusavęs naująjį diską “Time is Endless” (Laikas yra begalinis), kuriame publikuojama 12 Vytauto Miškinio chorinių kūrinių. Naujasis kompaktinis diskas bus pristatytas lapkričio 24 d. Royal Holloway koplyčioje, chorui diriguos Vytautas Miškinis ir Rupert Gough.

Koncerto programoje – spiričiuelai, Vytauto Miškinio, Felikso Bajoro bei anglų kompozitorių kūriniai. Lapkričio 25 d. Lietuvos ambasadoje Londone diskas bus pristatytas spaudai.

Pasak leidėjų, Miškinis savo muzikoje demonstruoja puikų choro tekstūros išmanymą, jo muzikoje galima girdėti įvairias įtakas, tačiau visa tai elegantiškai persipina su lietuviška idioma. Kaip ir daugelis jo kartos chorinės muzikos kompozitorių, Vytautas Miškinis neišeina už diatoninės kūrybos ribų, tačiau sumaniai naudojasi spalvingais klasteriniais akordais. Jos lietuviškumą neabejotinai lemia dažnai tiesioginis ryšys su lietuvių liaudies dainomis, tad bendras įspūdis yra ne tik prašmatnus ir spinduliuojantis, bet ir egzotiškas. Vytauto Miškinio kūrinius puikiai atlieka talentingi jaunieji dainininkai, kūriniai įrašyti dosnioje bažnytinėje akustikoje.

Pirmoje pasirodžiusioje naujojo disko recenzijoje „International Record Review“ recenzentas Raymondas S. Tuttle teigia, kad „Vytautas Miškinis yra geriausia, kas nutiko choro draugijoms nuo Morteno Lauridseno laikų“ (Lauridsenas – populiariausias Amerikos choro muzikos kūrėjas). „Prisiminkite Lauridseno lyrinį misticizmą, Johno Rutterio paprastą, bet inteligentišką patrauklumą, Arvo Pärto dvasingą minimalizmą, Veljo Tormio folklorinius ritualus ir maždaug įsivaizduosite, kokia yra Miškinio muzika.” Recenzentas taip pat pažymi, kad folkloro ir sutartinių elementai suteikia Miškinio muzikai tam tikrą “anapusinį pojūtį”. Įdomi recenzento pastaba apie tai, kad nepaisant repertuaro, choras neabejotinai turi anglišką skambesį ir būtų įdomu šiuos kūrinius išgirsti atliekamus choro iš Lietuvos.

Beje beveik tuo pačiu metu išleidžiamas ir Vytauto Miškinio autorinis kompaktinis diskas Vokietijoje, “Carus” leidykloje, kurį įrašė Hamburgo kamerinis choras “Consonare”.

„Hyperion Records“ pastaruoju metu skiria daug dėmesio Baltijos šalių kompozitorių chorinei muzikai. Šiuos leidinius inicijuoja du puikūs chorai – Royal Holloway bei Kembridžo Trinity koledžo choras.

Muzikinių ištraukų iš naujojo leidinio galima pasiklausyti čia:

http://www.hyperion-records.co.uk/al.asp?al=CDA67818

Hyperion internetiniame puslapyje skelbiamas ir išsamus Ruperto Gaugho tekstas apie chorinės muzikos reikšmę Lietuvoje bei Vytauto Miškinio chorinę kūryba.

Naujojo disko pristatymą remia LR ambasada Jungtinėje Karalystėje bei LR Kultūros ministerija.

Lapkričio 24 d., 19 val. St Cecilia Evening, The Chapel of Royal Holloway, University of London, Egham, Surrey TW20 0EX. Bilietai £12 (studentams nemokama).

2010 11 24 11:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt