šeštadienis, sausio 16 d.
Ispanijoje gyvenanti lietuvė: „Tik leiskite apšilti kojas – visas jus ten ištekinsiu“
tiesa.com

Dešimt metų su ispanu gyvenanti bei neseniai į Kataloniją atsikrausčiusi Danguolė Pečiukaitytė-Chuan Font garantuoja, kad lietuvės – nuostabiausios moterys.

Lietuvaitės nuveikia daug daugiau

„Pasirūpinti vaikais, vyru, namais, savimi ir darbu – mūsiškės spėja suktis greičiau negu daugelis pietiečių. Pavyzdžiui, Ispanijoje dar iki šių dienų buvo įprasta, kad moteris augina vaikus, rūpinasi namais ir dėl kitų dalykų nesuka galvos: daugeliui moterų vis dar sunku pradėti gyventi kitu ritmu. Tuo metu lietuvėms tai įprasta: jos išsilavinusios, talentingos, daugelyje sričių lipančios vyrams ant kulnų“, – pastebi Danguolė. Vis dėlto ji mano, kad persidirbti nereikėtų. „Kad moteris sužydėtų, ji turi būti lepinama. To lietuvėms trūksta. Elementarus pavyzdys: štai Palangos paplūdimyje matome, kaip moterys stovi su vaikais ant rankų, o vyrai šalia geria alų. Tuo tarpu Ispanijoje merginos deginasi ir geria pinakoladą, kol vaikais pasirūpina vyrai“, – Ispanijos užkulisius laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei atskleis pašnekovė.

Reikalavimai išvaizdai Lietuvoje – aukščiau standartų

Dar vienas Danguolės komplimentas lietuvėms – puiki išvaizda. Vis dėlto moteris pastebi, kad Lietuvoje jai keliami ypač dideli reikalavimai. „Mes bijome valgyti, bijome džiaugtis gyvenimu, nors beveik visos čia atrodo kaip nuo podiumo nužengusios: lieknos, pasitempusios, švytinčios. Manau, kad lietuviai vyrai per daug išlepinti. Toje pačioje Ispanijoje, kur vyrų yra gerokai daugiau ir merginos turi iš ko rinktis, moterys yra mylimos tokios, kokios yra: niekas net nedrįsta prikaišioti joms antsvorio ar kitų trūkumų, mylima pati moters esybė... Savo draugėms aš visada sakau – tik leiskite man apšilti ten kojas ir aš jus visas ištekinsiu“, – šypsosi pašnekovė.

Kaip ispanai auklėja vaikus

Ilgą laiką pedagoge dirbusi moteris lietuvėms turi ir pastabų. Tiesa, jos skirtos ne tik mamoms, bet ir tėčiams. „Mūsų mokyklose yra problema – tėvai visiškai nebegerbia mokytojų, taigi jų ima negerbti ir vaikai. Vaikai gali praleidinėti ištisas savaites pamokų, o tėvai, net turėdami problematišką vaiką, leidžia sau neateiti į susirinkimus. Ispanijoje tai niekada nebūtų toleruojama. Labai daug metų stebėjau situaciją ir žinau, kad mokykla yra tik antroje vietoje – didžiausią įtaką vaiko auklėjime ir paruošime gyvenimui vis dėlto turi šeima. Privalome skirti jai daugiau laiko“, – akcentuoja buvusi dailės mokytoja.

Elegancija gali būti įgimta

Lietuvaites taip išgyrusi Danguolė pati yra puikus pavyzdys kitoms: visada pasitempusi, pasipuošusi, elegantiška ir išskirtinai maloni. „Kaip šias savybes išsiugdyti?“, – smalsaus laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. „Tai kuriama nuo vaikystės. Visų pirma, viskas turi sklisti iš vidaus – tas noras dalintis grožiu su pasauliu. Toliau yra šeimos įtaka: štai mano tėvelis buvo šokių mokytojas – visada primindavo mums apie laikyseną, o pats neišeidavo į miestą be elegantiškos skrybėlės. Taip pat ir mamytė“, – savo auklėjimą prisimins žavioji Danguolė Pečiukonytė-Chuant Font.

2018 01 27 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt