trečiadienis, liepos 6 d.
Jau galima nominuoti nusipelniusius lietuvius Globalios Lietuvos apdovanojimuose
Org.
Globalios Lietuvos apdovanojimai

Iki gruodžio 6 dienos vyksta atvira visuomenei Globalios Lietuvos apdovanojimų nominantų registracija. Jau devynerius metus vykstančiuose apdovanojimuose įvertinami ir pagerbiami globalūs lietuviai ir su Lietuva susiję asmenys, kurie savo talentu ir darbu, palaikydami ryšį su tėvyne, prisideda prie valstybės pažangos ir gerovės.

Visą pasaulį užgriuvę iššūkiai šiemet atvėrė naujas galimybes Lietuvos diasporai įsitraukti į šalies gyvenimą.


„Šiemet mes labai gyvenimiškai patyrėme, kas yra globali Lietuva. Pavyzdžiui, Kanadoje gimusi ir gyvenanti lietuvė, kuri niekada nesilankė Lietuvoje, dabar betarpiškai įsitraukia į įvairias valstybės skaitmenizavimo iniciatyvas mūsų šalyje. Tai tapo įmanoma vien dėl to, kad visi susitikimai persikėlė į internetą. O tai, kad pasaulio lietuviai aktyviai balsavo rinkimuose ir dabar turi savo atstovę Seime, galutinai įtvirtino vienos Lietuvos idėją,” - sakė Aušra Kukelkaitė, „Global Lithuanian Leaders” vadovė.

Anot jos, šiemet lietuviai užsienyje pademonstravo bendrystę, kai pirmosios pandemijos bangos metu padėjo Lietuvai surasti apsaugos ir testavimo priemonių, aukojo pinigų jų įsigijimui, ieškojo skubių ir inovatyvių išeičių iš dar nematytų situacijų, padėjo Lietuvos verslams rasti naujas eksporto rinkas ar atkreipė pasaulio dėmesį į įvykius Baltarusijoje.

Apdovanojimuose globalūs lietuviai bus pagerbti už į Lietuvą pritrauktas investicijas, verslo ryšių kūrimą, mokslo inovacijas, tarptautinę patirtį regionams ir Lietuvos vardo garsinimą. Taip pat numatoma, kad už lyderystę globalių iššūkių akivaizdoje bus įvertinti globalūs lietuviai, reikšmingai padėję Lietuvai pandemijos akivaizdoje.


Nominuotus apdovanojimams asmenis vertins ir laureatus rinks garbinga vertinimo komisija, kurią sudaro verslo, visuomenės, mokslo, kultūros ir valstybės institucijų atstovai. Komisija vadovausis apdovanojimų taisyklėmis ir pagrindiniais vertinimo kriterijais: tarptautinė profesinė patirtis, glaudūs ryšiai su Lietuva, apčiuopiamas indėlis prisidedant prie globalių galimybių Lietuvai kūrimo ir Lietuvos vardo garsinimas.

Tradicija tapusiais Globalios Lietuvos apdovanojimais yra įvertintos dešimtys žymių asmenybių. Tarp laureatų: operos solistė Asmik Grigorian, verslininkas ir filantropas Marius Jakulis Jason, Tauragės meras Dovydas Kaminskas, buvusi plaukikė Rūta Meilutytė, mokslininkai Arminas Ragauskas, Urtė Neniškytė ir daug kitų.

Šiais metais, kaip ir dauguma kitų renginių visame pasaulyje, Globalios Lietuvos apdovanojimai taip pat turėjo keistis ir prisitaikyti prie neįprastos situacijos. Vietoje vieno iškilmingo vakaro, apdovanojimams, nominantams, laureatams ir bendravimui su jais bus skirtas visas sausio mėnuo, o visi įvykiai vyks virtualiai ir Lietuvos televizijos eteryje.

Globalios Lietuvos apdovanojimai yra vienintelis įvykis, įvertinantis išskirtinį Lietuvos diasporos profesionalų indėlį į Lietuvos ekonomikos, mokslo, kultūros bei kitų sričių augimą ir tarptautinį pripažinimą. Apdovanojimai organizuojami bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija, juos globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus ir nominantų registracijos forma svetainėje GLLapdovanojimai.lt.

2020 12 02 13:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt