šeštadienis, sausio 16 d.
Jauniausi Lietuvos turtuoliai: kas jiems sukrovė milijonus?
tiesa.com

Praėjusią savaitę prekyboje pasirodė žurnalas „Top“, aprašantis 500 turtingiausių šalies žmonių. Turtuolių amžiaus vidurkis – 54 metai. Jauniausi – dvidešimtmečiai: Viktorija Lubytė ir Mantas Karbauskis. Jaunesnių nei 30 metų asmenų tarp turtuolių yra 15. Tad kas jie tokie ir kas krauna turtus jauniausiems milijonieriams?

1. Viktorija Lubytė (20)

34 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 104 mln. eurų

V. Lubytė į turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą pateko vos sulaukusi 18-os, kai įgijo teisę disponuoti iš tėvo Bronislovo Lubio paveldėtu turtu – daugiau nei 12 proc. „Achemos grupės“ akcijų. Didžiausia „Achemos grupės“ akcininkė Lyda Lubienė akcininkų susirinkimuose atstovauja ir dukrai, todėl tai leidžia efektyviai priimti sprendimus – abiem moterims kartu priklauso kontrolinis akcijų paketas. Prieš metus V. Lubytė asmeniškai pajuto, kokią grąžą gali duoti kapitalas. Jai buvo išmokėti pirmieji dividendai – daugiau nei milijonas eurų.

Šveicarijoje prestižinę vidurinę mokyklą, kurią lanko milijonierių atžalos iš viso pasaulio, baigusi V. Lubytė dabar gyvena Londone ir studijuoja Sičio universitete. 2018 m. rudenį jauna moteris pasirodė Seime surengtame iškilmingame posėdyje tėvo B. Lubio, kuriam būtų sukakę 80 metų, atminimui pagerbti.

„Achemos grupė“ 2017 m. dirbo pelningai, tačiau pelnas sumažėjo 17,6 proc. ir siekė 29,67 mln. eurų. V. Lubytė gali tikėtis dar bent vieno milijono į asmeninę sąskaitą.

2. Jonas Valančiūnas (26)

91 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 50 mln. eurų

J. Valančiūnas sužibėjo 2008 m. vykusiame jaunučių krepšinio čempionate. „Centras“ karjerą pradėjo Vilniaus „Perlo“ komandoje, vėliau rungtyniavo „Lietuvos ryte“. Nuo 2012 m. vidurio puolėjas persikėlė į NBA lygą ir prisijungė prie Toronto „Raptors“ ekipos. Prieš trejus metus Kanados komanda pratęsė sutartį dar ketveriems metams. Uždirbtus pinigus investuoja ir Lietuvoje – neseniai įsigijo „Baltijos polistireno“ gamyklos akcijų.

3. Kristina Paleičikaitė (27)

113 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 39 mln. eurų

Ivanas Paleičikas, buvęs degalinių tinklo „Lukoil Baltija“ vadovas, savo valdomų įmonių akcijų yra padalijęs ir šeimos nariams – tarp jų ir dukrai Kristinai. Ji 2016 m. paskirta degalinių tinklą valdančios bendrovės „Viada LT“ valdybos pirmininke. Be to, kartu su seserimi Renata Paleičikaite-Polujanskiene dirba nekilnojamojo turto projektų plėtros srityje, įmonėje „Prodo“ eina finansų direktoriaus pareigas.

4. Doanatas Motiejūnas (28)

225 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 15,6 mln. eurų

Krepšininkas 2007 m. debiutavo Kauno „Žalgiryje“. Vėliau buvo pašauktas į NBA naujokų biržą, tačiau liko Europoje. 2012 m. D. Motiejūnas persikėlė į kitą Atlanto pusę, kur atstovavo Hjustono „Rockets“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ komandoms. 2018 m. spalį krepšininkas sužaidė rezultatyviausias rungtynes karjeroje. Kinijos krepšinio lygoje rungtyniaujantis sportininkas per 38 minutes aikštelėje pelnė 36 taškus.

5. Laurynas Jokubaitis ( 26)

303  vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 10 mln. eurų

L. Jokubaitis su dviem partneriais įkūrė mokėjimų ir reputacijos platformą „Monetha“. Kaip aiškina „Monethos“ įkūrėjai, jų produktas sukurtas tam, kad pirkti internetu būtų saugu. 2017 m. „Monetha“ per 18 minučių trukusį viešąjį virtualiųjų valiutų žetonų platinimą (ICO) surinko 36,6 mln. JAV dolerių. Dėl šio įvykio L. Jokubaitis pateko į žurnalo „Forbes“ „30 under 30“ Europoje sąrašą.

6. Justas Pikelis (28) 

309 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 10 mln. eurų

J. Pikelis yra vienas iš trijų „Monethos“ įkūrėjų, atstovaujantis šiai įmonei viešojoje erdvėje. „Monetha“ per 2017 m. surengtą viešąjį virtualių valiutų žetonų platinimą (ICO) surinko beveik 37 mln. JAV dolerių. Tai užtruko vos 18 minučių. Andriaus Tapino laidoje J. Pikelis yra pasakęs, kad tokie milijonieriai kaip Paulius Aršauskas yra kriptovaliutų rinkos vėžys.

8. Mindaugas Kuzminskas (29)

340 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 8,2 mln. eurų

M. Kuzminskas rungtyniauja Milano „AX Armani Exchange“ ekipoje. 2017 m. liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Niujorko „Knicks“ klubo puolėjas susituokė su baleto šokėja Egle Andreikaite. Visai neseniai krepšininkas patvirtino gandus apie skyrybas.

9. Justinas Karbauskis (23)

364 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 7 mln. eurų

Politiko ir „Agrokoncerno“ savininko Ramūno Karbauskio vyresnysis sūnus J. Karbauskis yra vienintelis bendrovės „Žemėnauda“ akcininkas. Ši įmonė kontroliuoja keletą kitų žemės ūkio bendrovių. 23 metų J. Karbauskis mokslus baigė Ispanijoje, kur gyveno su motina, tačiau dabar grįžo į Lietuvą užsiimti verslu. Tėvas jam padeda ne tik patarimais, bet ir dovanodamas įmonių akcijų bei pinigų.

10. Agnietė Pitkauskienė (29)

381 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 6 mln. eurų

A. Pitkauskienė – „Senukų“ įkūrėjo Augustino Rakausko dukra. 2018 m. ji trumpam buvo tapusi bendrovės „Litvalda“, kurią valdo abu jos tėvai, akcininke. Ši bendrovė yra viena prekybos tinklo „Senukai“ dalininkių. 2017 m. vasarą moteris su sutuoktiniu Artūru Pitkausku tapo prekybos centrą „Mega“ valdančios „Baltic Shopping Centers“ valdybos nariais. Pitkauskai yra ir „Žinių radijo“ valdybos nariai.

11. Paulius Aršauskas (28)

409 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 5 mln. eurų

Skandalingiausias Lietuvos kriptomilijonierius pasakojo turįs didžiausią kriptovaliutų kasimo fermą šalyje. Pradinį kapitalą, keletą sklypų Valakampių gyvenamajame rajone Vilniuje, P. Aršauskas sako paveldėjęs. 2018 m. jis įkūrė lažybų startuolį „Marginless“, kurio vienas pagrindinių investuotojų – krepšininkas Donatas Motiejūnas. Vairuoja „Lamborghini“ ir nuolat turi bėdų su policija.

12. Artūras Asakavičius (28)

410 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 5 mln. eurų

A. Asakavičius – vienas technologijų startuolio „WePower“ įkūrėjų. Teisininko išsilavinimą įgijęs verslininkas bendrovėje atsakingas už investicijų pritraukimą. „WePower“ sėkmingai užbaigė viešą virtualiųjų valiutų žetonų platinimą, per kurį pritraukė 40 mln. JAV dolerių, tačiau dalį pinigų prarado dėl kriptovaliutų nuosmukio. Bendrovė jau atidarė biurą Australijoje, ketina atidaryti padalinį Ispanijoje.

13. Mantas Karbauskis (20)

411 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 5 mln. eurų

Dvidešimtmetis M. Karbauskis yra jauniausias iš dviejų politiko ir „Agrokoncerno“ savininko R. Karbauskio sūnų. M. Karbauskis yra vienintelis bendrovės „Aukštaitijos agrocentras“ akcininkas. Jis su broliu Justinu ir motina vaikystę praleido Ispanijoje, tačiau dabar grįžo į Lietuvą užsiimti verslu.

14. Gytis Sologubas (27)

434 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 4 mln. eurų

G. Sologubas yra vienas jauniausių Lietuvos milijonierių ir už tai, kaip daugelis jų, turi būti dėkingas šeimai. 2010 m. baigęs vidurinę mokyklą, mokėsi ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, o vėliau gavo pareigas ir akcijų šeimos įmonėje „Soliris“, kuri prekiauja tepalais automobiliams ir žemės ūkio technikai. G. Sologubas Kaune pastatė daugiabutį, kurio butus nuomoja jaunimui ir studentams.

15. Domantas Sabonis (22)

454 vieta „Top“ sąraše; turto vertė – 3,5 mln. eurų

D. Sabonis – legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus. Jis rungtyniauja NBA, turi ketverių metų sutartį, kuri verta 9,45 mln. eurų. Ši suma bus apkarpyta didelių JAV mokesčių, tačiau uždarbis vis tiek turėtų viršyti 4 mln. eurų. 22 metų krepšininkui šis sezonas itin sėkmingas, jis žaidžia Indianos „Pacers“ komandoje.

2018 12 14 11:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt