pirmadienis, gegužės 17 d.
JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
tiesa.com
twitter nuotrauka
„Tarp pilkų debesų“

Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.

„Mums svarbu, kad Amerikos žmonės suprastų, kodėl mes taip vertiname laisvę, ką Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonėms teko išgyventi Sibire ir patirti nacių bei sovietų okupacijos metais savo gimtosiose šalyse.

Baltijos šalių žmonės yra dėkingi ir visada bus dėkingi už JAV vykdytą sovietinės okupacijos nepripažinimo politiką“, - kalbėjo ambasadorius Rolandas Kriščiūnas, sveikindamas renginio svečius, tarp kurių - JAV Kongreso nariai, jų patarėjai, JAV administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai bei JAV lietuvių bendruomenės nariai.

JAV Atstovų Rūmų Baltijos draugų grupės vienas iš pirmininkų Johnas Shimkus renginio metu pristatė rezoliuciją, kuria siekiama, kad JAV Kongresas priimtų sprendimą rugpjūčio 23-iąją paskelbti Juodojo kaspino diena, pagerbiant sovietų ir nacių režimų aukų atminimą.

Prieš filmą surengtą diskusiją moderavo Jungtinio Baltijos Amerikos nacionalinio komiteto vadovas Karlas Altau, diskusijoje dalyvavo JAV Kongresmenas Johnas Shimkus, filmo režisierius Marius Markevičius ir Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovas Marion Smith.

Renginio dalyviams parodytas pagal rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo knygą pastatytas filmas „Tarp pilkų debesų“, pasakojantis apie 1941 metais Kaune su šeima gyvenančią paauglę Liną ir tragišką jos likimą: ji su šeima ištremiama į Sibirą.

JAV gimusios rašytojos Rūta Šepetys knygos publikuojamos daugiau kaip 53 šalių ir yra išverstos į 37 kalbas. 2013 metais R. Šepetys ir filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas M. Markevičius buvo apdovanoti valstybiniais apdovanojimais - Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžiais.

2019 11 14 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt