antradienis, liepos 5 d.
Karolina Dabašinskaitė: nuo degtukų dėžučių kolekcijos iki kvapą gniaužančių kelionių
tiesa.com
asmeninio albumo nuotrauka

Kelionių aistra užsikrečiame kone kiekvienas. Vieni keliauja po savo šalį, kiti negali atsispirti traukai pirmiausia pažinti pasaulį. O pažinę šios aistros keliauti nebeatsigina visa savo gyvenimą. Štai vieni keliauja motociklais, kiti renkasi kiek ekstravagantiškesnes keliones ir leidžiasi į nuotykį senais automobiliais.

Kartais keliaujama svajonėse, tačiau nuo mažens širdyje pulsuojantis troškimas pažinti dar neregėtus tolius suteikia atkaklumo ir pasiryžimo vieną dieną viziją paversti realybe.

Karolina Dabašinskaitė troškimą įgyvendinti pradėjo kiek netradiciniu būdu – nuo degtukų dėžučių kolekcionavimo.

Šiandien nebeįsivaizduoja sėslaus gyvenimo, kuriame nebūtų nei kelionių, nei savanoriškos veiklos.

Kada supratote kad kelionės - Jūsų aistra?

Aistra kelionėms atsirado tada, kai dar būdama maža pradėjau kolekcionuoti degtukų dėžutes iš skirtingų pasaulio šalių ir pradėjau svajoti apie Gineso rekordą.

Dar tuomet, kai turėjau vos keletą dėžučių stalčiuje, žiūrėdavau į paveiksliukus ant jų ir sakydavau sau, kad anksčiau ar vėliau privalau aplankyti kiekvieną iš tų vietų, kad nebereikėtų klausytis kitų žmonių pasakojimų ar žiūrėti dokumentinių laidų.

O kai paaugau supratau, kad tik keliaudama galiu daryti dalykus kurie mane džiugina padeda bent jau rasti dar vieną degtukų dėžutę kolekcijai ir taip priartėti prie rekordo, rašyti savo Map The Matches (degtukų žemėlapį) kelionių tinklaraštį bei taip pabandyti įkvėpti žmones keliauti daugiau, nes gyvename vieną kartą ir nesame medžiai, kad visuomet būtume vienoje vietoje.

Na, ir žinoma – savanoriauti, nes taip galiu padėti tiems, kuriems iš tikrųjų reikia. Taip ir gimė ta liga kelionėms nuo kurios vaistų nėra.

Ar save priskirtumėte prie pasaulio piliečių?

Aš neskirstau žmonių ir manau, kad mes visi esame pasaulio piliečiai.

Kaip keliautojo akimis atrodo Lietuva po to, kai pamatai egzotiškiausius pasaulio kampelius?

Kuo daugiau keliauju, tuo labiau įsitikinu, kad mes, lietuviai – turime labai daug. Daug daugiau negu sugebame įvertinti ir tas kartais liūdina. Mėgstame daug skųstis ir apsikrauti krūva materialių dalykų, kurie laimės, deja, bet, mano galva, neatneša.

Mums reiktų labiau išmokti vertinti laiką bei džiaugtis mažomis akimirkomis, nes tai dalykai, kurie niekuomet negrįžta.

Kodėl verta tapti pasaulio piliečiu?

Kiekvienas gimęs žmogus, jau yra pasaulio pilietis, todėl mes nelabai turime pasirinkimą- verta tapti juo ar ne. Bet visuomet naudinga yra keliauti, kad pamatytume kokie mes visi skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs. Keliautojo abc.

Nuo ko svarbu pradėti ir ką daryti, kad kelionė taptų įsimintina?

Visos kelionės – įsimintinos. Vienose, gauni krūvą teigiamų emocijų, atrandi bei išbandai naujus dalykus. Kitose – gauni gyvenimiškas pamokas, kurios būna labai vertingos.

Bet nebrukti savęs į rėmus, mažiau planuoti, ką būtinai turite pamatyti, kur būtinai turite sustoti ir leisti sau atrasti vietoje, man šios taisyklės – raktai į vertingiausias keliones, iš kurių parsivežu daugiausiai.

Gražiausią pasaulio vieta: galite paminėti ar tai šalis,kurioje dar nebuvote?

Visų pirma, pasaulyje nėra negražių vietų. Visos savotiškai gražios, bet žinoti, kuri pasaulio vieta gražiausia, kai ten net nebuvau yra neįmanoma.

Žinote, kaip būna, girdi istorijas, matai nuotraukas, atrodo nieko gražiau negali būti, bet nuvažiuoji ir kažko trūksta… Kaip bebūtų, jau ilgą laiką svajoju aplankyti Machu Picchu bei su draugu išbandyti savo jėgas – pabandyti įveikti viena garsiausių trekų pasaulyje “The Arctic Trail”.

Ką patartumėt tiems kurie nori,bet bijo keliauti?

Visuomet sakiau, kad noras ir baimė – nesuderinami dalykai. Jeigu baimė didesnė už norą – vadinasi ne taip jau ir norite. O jeigu noras didesnis už baimę – niekas jūsų nesustabdys daryti tai, kam pasiryžote ir visai nesvarbu, kas tai bebūtų.

2020 02 17 19:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt