ketvirtadienis, liepos 16 d.
Kazachstane pagerbtas tremtinių atminimas
tiesa.com

Lietuvos ambasadorius Kazachstane Rokas Bernotas kartu su ambasados darbuotojais ir jų šeimomis, Lietuvos garbės konsulu Kazachstane Vitalijumi Tvarijonu ir lietuvių bendruomenės atstovais birželio 18 dieną paminėjo pirmųjų masinių Lietuvos gyventojų trėmimų pradžios septyniasdešimtį ir apsilankė buvusio tremtinių lagerio kapavietėje šalia Karagandos miesto.

Minėjimo dalyviai prie paminklo žuvusiems lietuviams padėjo gėlių.

Netoli Karagandos buvęs lageris įkurtas 1921 metais. Jame kalėjo daugelio tautų atstovai – suomių belaisviai, deportuoti vokiečiai, korėjiečiai, lietuviai, lenkai, čečėnai, gruzinai, armėnai ir kiti. Čia buvo daromi bandymai, kaip radioaktyvios medžiagos veikia žmogaus organizmą. Po jų mažai kas liko gyvas.

Vėliau ambasados darbuotojai ir Kazachstano lietuviai aplankė Karlago-Karagandos lagerių sistemos štabą. Dabar jame yra naujai atidarytas stalinizmo nusikaltimų muziejus.

Karlagas užėmė apie 60 tūkst. kvadratinių km plotą. Prasidėjus masinėms deportacijoms iš Lietuvos, Karlage kalėjo apie 55 tūkst. kalinių.  Lietuviai kaliniai buvo ketvirti pagal skaitlingumą. Karagandos lietuvių bendruomenė padėjo surinkti ne vieną eksponatą šiam muziejui.

Kazachstane gegužės 31 diena yra paskelbta žuvusių nuo bado ir stalinizmo politinių represijų aukų atminimo diena.

2011 06 20 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt