trečiadienis, liepos 6 d.
Ketinančių balsuoti užsienio lietuvių skaičius – beveik dvigubai didesnis nei per praėjusius Seimo rinkimus
Alfa.lt

Nuo elektroninės šių metų Seimo rinkimų registracijos pradžios Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė jau 5868 prašymų įrašyti į balsuojančiųjų užsienyje sąrašus. Lyginant su 2016 m. rinkimais, šis skaičius išaugo kone dvigubai.

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, pirmosiomis elektroninės registracijos dienomis buvo stebimas didesnis nei praėjusių Seimo rinkimų užsienio lietuvių susidomėjimas balsavimo užsienyje galimybėmis.

„Labai džiugu, kad užsiregistravusių rinkėjų skaičius kasdien auga vis sparčiau, o prašymų balsuoti užsienyje sulaukiame tiek iš piliečių, esančių Europos Sąjungos valstybėse narėse, tiek ir iš tolimiausiuose pasaulio kampeliuose įsikūrusių lietuvaičių“, – teigė VRK pirmininkė.

Pagal Europoje gyvenančių lietuvių registracijų skaičių dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, užtikrintai pirmauja Jungtinės Karalystės lietuviai – jų VRK sistemoje registruotas 1851. Iš Vokietijoje gyvenančių lietuvių sulaukta 770 prašymų, o trečioje vietoje pagal registracijos aktyvumą šiuo metu yra Airijos lietuviai, kurie atsiuntė 430 prašymų.

Iš Belgijoje gyvenančių lietuvių sulaukta 296 prašymų, Norvegijos – 245, Nyderlandų – 208, Švedijos – 186, Danijos – 174.

Už Europos ribų didžiausią pilietinį aktyvumą rodo Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenė, ten registravosi 407 asmenys, taip pat didelis susidomėjimas balsavimu fiksuojamas ir Japonijos regione, kur balsuoti registravosi 206 rinkėjai.

Didžioji dauguma lietuvių rinkimuose pageidauja balsuoti paštu.

2020 08 03 14:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt