ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Laisvos Rusijos forume vienbalsiai priimta rezoliucija prieš sukrečiančius Rusijos Federacijos draudimus lietuviams tvarkyti artimųjų kapus Rusijoje
tiesa.com
facebook nuotrauka

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Emanuelis Zingeris vakar jo iniciatyva surengtoje spaudos konferencijoje pristatė savaitgalį vykusiame Laisvos Rusijos forume vieningai priimtą rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos draudimų Lietuvos piliečiams atvykti sutvarkyti ir lankyti Rusijos Federacijoje esančius artimųjų kapus tremties ir sušaudymo vietose – daugiausia Sibire.

Dokumente pažymima, jog aštuntojo Laisvos Rusijos forumo dalyviai reiškia savo tikrą protestą ir nusivylimą dėl visiškai priešiškos Rusijos Federacijos veiklos prieš Lietuvos Respubliką, kuri buvo demonstruojama atsisakant išduoti vizas Lietuvos piliečiams lankyti kapus tų Lietuvos intelektualų, kurie kovojo už Lietuvos laisvę, kurie tikėjo Dievą, kurie buvo bažnyčios atstovai, kurie buvo ištremti ir kentėjo Sibiro glūdumose.

„Man labai džiugu, kad Vilniuje aštuntą kartą vykusiame Laisvos Rusijos forume keli šimtai žmonių tarėsi ir aptarinėjo tai, ko šitaip laukėme nuo 1990 m., – kada nors įvyksiantį Rusijos posūkį į demokratiją. Kartu aptartos priemonės, kaip V. Putino agresyvią politiką padaryti taikesnę, kuri remtųsi ne į karines struktūras, o į rusų plačią demokratinę opiniją, kuri smerkia Krymo aneksiją, smerkia kariuomenės žygius į Gruziją, smerkia dalyvavimą Donbase.

Mums garbė, kad iškilūs Rusijos ir Ukrainos demokratai Lietuvą renkasi, kaip saugią erdvę tokioms diskusijoms. Kartu forumo metu diskutavome ir apie sukrečiantį faktą, jog mūsų piliečiai, mūsų jaunimas su akcija „Misija Sibiras“ jau antrus metus neįleidžiami į Rusiją, kurios valdžia ciniškai blokuoja mūsų iniciatyvas.

Sujaudinti tokio elgesio vienbalsiai priėmėme rezoliuciją, kuri smerkia tokį Rusijos Federacijos elgesį“, – pažymėjo E. Zingeris. Spaudos konferencijoje kartu dalyvavęs ekonomistas ir Rusijos demokratas Andrejus Ilarionovas dėkojo Lietuvai už svarbaus forumo Rusijos demokratinių procesų pradžiai užtikrinimo organizavimą ir saugią aplinką Rusijoje persekiojamiems opozicionieriams.

„Noriu padėkoti visiems Lietuvos piliečiams, visuomenei, kurie remia Laisvos Rusijos forumo iniciatyvą Vilniuje. Šiai iniciatyvai daugiau kaip 4 metai. Čia renkasi Rusijos opozicija – tie, kuriems nepriimtinas autoritarinis-totalitarinis V. Putino režimas Rusijoje, tai žmonės, kurie atstovauja labai daug Rusijos regionų. 65 proc. forumo delegatų atstovauja Rusijos regionams, o likusi dalis – priversta emigruoti, tačiau atvyko čia.

Šių metų forume dalyvavo beveik 400 delegatų, todėl faktas, jog Rusijos Federacijos veiksmus smerkiančią rezoliuciją palaikė absoliučiai visi, – reikšminga žinia“, – pažymėjo A. Ilarionovas. Laisvos Rusijos forume savaitgalį dalyvavo Kremliaus kritikas ir buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, šių metų rugsėjo mėn. iš kalėjimo Rusijoje išleistas režisierius Olegas Sencovas, žmogaus teisių gynėjas Levas Ponomariovas, žurnalistas Jevgenijus Kiseliovas, ekonomistas ir demokratas Andrejus Ilarionovas.

2019 11 12 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt